Leden 2012

Pomůžete mi?

30. ledna 2012 v 15:05 | Jeanette |  Co je nového?
U Ann Taylor jsem se přihlásila do kreativní soutěže. Pět soutěžících v každém kole na dané téma vytvoří cokoliv, co téma bude vystihovat - povídku, obrázek, kresbu, video... cokoliv. Já se tentokrát rozhodla vyjádřit téma HRA po svém :))
Tentokrát nemá váhu jen ohodnocení autorky soutěže. Tentokrát to bude půl napůl a soutěžící získají body podle toho, kolik dostanou bodů od Ann a kolik dostanou hlasů v anketě.
Takže asi právě teď přichází ta chvilka, kdy budu potřebovat vaši pomoc, jak asi správně tušíte :))
Budu moc ráda, když se podíváte na soutěž TADY a vyberete z pěti dílek to, které se vám nejvíc líbí... Ne, nebudu psát, abyste hlasovali pro mě. To by nebylo vůči soupeřkám spravedlivé. Je si hezky vyberte, co se vám nejvíc líbí :)

A jak se Jeanette chopila tématu?
Zahráli byste si takové Monopoly? :)


Další krásné ocenění...

28. ledna 2012 v 11:07 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Mám opravdu velkou radost z toho, jak si mě vážíte a jak jste si mě oblíbili. Věřte, že není nic lepšího, než vědomí, že má práce je ceněná a možná i trošku obdivovaná. Dostala jsem další srdíčko, tentokrát od Ríšy, který též chtěl nějak ocenit pět blogů, kterých si nejvíce váží. Je mi ctí, že jsem se dostala na první příčku!

"Jsi strašně milá holka, ráda poradíš, krásně se s tebou povídá, ale i když jsme se jednou nedohodli (vzpomínáš?), přesto jsi moje nejmilejší SB. Mám tě rád :-)"


Děkuji, je opravdu krásné vědět, že mě máte tolik rádi :)

Co se to tady zase děje?

24. ledna 2012 v 23:33 | Jeanette |  Co je nového?
Vůbec nic. Akorát Lara Croft pomalu, ale jistě odchází, takže mi připadalo rozumné přizpůsobit i design. Jistě potěší ty, kteří mě již nějakou tu dobu znají a poznali mě právě v době, kdy jsem se nejvíc zabývala CSI Miami.
Vrátila jsem se ke starému dobrému designu. Důvod je prostý - s novým se mi nechtělo dělat, tenhle se mi líbí a navíc tu (hned po TR, který ovšem tento blog pomalu opouští) toho právě z CSI najdete asi nejvíc. Ale tematika blogu nadále zůstává samozřejmě velmi všestranná.
Mnozí si na tento design jistě dobře pamatují - byl tu od února do května 2011. Takže téměř po roce se k němu zase vracím :) Sklízel celkem úspěch, je nevtíravý, a věřím tomu, že poručík Caine nevadí nikomu z vás.

Co se dále týče blogu, hodlám se mu samozřejmě věnovat - tvorbou (literární, výtvarnou a tak dále - však mě znáte) a dalšími články. Zkrátka, až mi něco přelítne přes nos a budu o tom chtít napsat, objeví se to zde. Bude to tu stále stejné, jenom bez Lary :) Komu by to snad uniklo, Lara se přestěhovala na Lařinu encyklopedii. Odkaz najdete o pár článků níže.

Ach, tak ráda vzpomínám na staré dobré časy. Prázdniny prosezené u Kriminálky Miami, večery strávené u psaní Miamského reportu a vymýšlení miamských vtipů a osmisměrek. Člověk je holt zase o kus starší, o kousíček dál :) Ale Miami zůstane navěky mým oblíbeným, vyhřátým místem a Horatio pro mě pořád zůstává ten nejúžasnější policista na světě.

Jen pro orientaci, nový design by mě vypadat zhruba takhle:


Pokud se stane, že se vám bude zobrazovat špatně, bohužel pro vás asi nebudu schopná nic udělat...

Kapitola 23. - Osobní strážce

24. ledna 2012 v 21:19 | Jeanette |  You're the one of us...
Jak to bylo minule?
Hadrová podprsenka, klub se střechou z bambusů, Bon Jovi a nevinná loupež v šéfově kanceláři. Pamatujete? Tak se pojďmě podívat, jak to bylo dál. Tentokrát nejen s případem s mrtvým Enriquem. Ann Taylor se též pouští s vervou do svého případu. Řekla bych, že ze svého zjištění nebude nadšená. Ale o to víc bude rozhodnutá dotáhnout tenhle případ do konce.

Ocenění za "Beautiful blog"!

23. ledna 2012 v 21:41 | Jeanette |  ...a ten zbytek?
Když jsem dnes navštívila Šavrdu, byla jsem skutečně velmi příjemně a mile překvapena! Dostala jsem totiž srdíčko za beautiful blog, která rozdávají autoři blogů pěti svým nejoblíbenějším spřáteleným blogařům. Opravdu mě to potěšilo a zahřálo u mého vlastního srdíčka, musím říci :) Jsem moc ráda, že jsem tě poznala, za tu krátkou dobu jsem si tě velice oblíbila a moc si vážím toho, co jsi o mně napsala.


No a protože darování srdíček se mi líbí a připadá mi to jako hezký skutek a nápad, ani já přeci nemohu zpřetrhat řetěz a musím také rozdat srdíčko svým oblíbeným pěti blogařům. Věřte mi, že nad tím, komu ho dám, jsem nemusela váhat ani jedinou vteřinu...

1. Alexovi - za to, že mě stále obdarovává tak vytrvalou a nádhernou láskou, za to, že mě nic nerozhází od té doby, co ho mám, za to, že mě seznámil s panem Clarkem, za to, že dokázal otevřít mé srdíčko a usadit se hluboko v něm, že mi ukázal krásu a barevnost celičkého světa a že mi ukázal jen ty nejkrásnější stránky lásky. Za to, jak dobrý umí uvařit čaj, za to, jak něžně umí pohladit, za to, jak jeho úsměvy dokáží uklidňovat. Zasloužil bys tisíc takových srdíček. Ty víš, že ti patří celé to moje... Co pro mě znamenáš by vydalo na tisíc takových řádků.

2. Ann Taylor - ona ví, že píšu ráda, jen mě k tomu vždycky musí nakopnout :) Jsem vděčná, že ji znám, protože jsem si s ní našla hrozně moc témat, o kterých se s ní ráda bavím. Je to cílevědomá a správná holka, které si nesmírně vážím. Buď stále svoje a jdi si za svým cílem, protože lidé jako ty svých cílů vždycky dosáhnou. Jsem si jistá, že o tobě svět jednou pořádně uslyší. Nicméně já jsem ráda, že tě znám už teď :)

3. Irmik - za to, že mi ukázala, že i po internetu se skrz společné zájmy dají najít vyjímeční lidé, kteří se později stanou neodlučitelnými přáteli. Mám tě moc ráda, Ani, jsi jedna z nejúžasnějších holek, které jsem měla tu čest poznat. Tvůj blog je vůbec nejlepší o Angelině Jolie, které jsem měla tu čest poznat :) Ale vždyť ty víš... Jsem si jistá, že nás čeká ještě spousta společných zážitků... :) Jsi zároveň krásná, zároveň chytrá a zároveň moc milá, s krásnou povahou. Je vidět, že svého vzoru Angeliny Jolie se držíš :)

4. Lufíkovi - za to, že je tak neuvěřitelně dobrosrdečná, otevřená a hodná. Známe se roky a vlastně nevím, s kým bych si tak dobře mohla popovídat o TR, jako právě s ní. A nejen to. Ráda se ti svěřuji a jsem ráda, že se svěřuješ ty mně. Jsem neskutečně ráda, že tě znám. Přeji ti mnoho úspěchů s blogem i v životě. Jsi skvělá.

5. Lexi - protože takových lidí jako ona je na světě už strašně málo. Ty byses pro druhé rozdala, ale zároveň si umíš stát za svým názorem. V životě se nikdy neztratíš. Vždycky si s tebou ráda povídám, protože mi vždycky pomůžeš a pochopíš mě. Jsi úžasná holka, přeji ti s Lufí mnoho štěstí. My knihovnice musíme vždycky být na jedné palubě! Luhačovické, i ty Táborské :))

Samozřejmě svoje blogy nemusíte spamovat stříbrnými srdíčky. Ale od Šavrdy to bylo skutečně milé a ten nápad se mi zalíbil. Jeden z mnoha způsobů, jak vyjádřit svůj vděk lidem, které mám ráda.
Věřte, že výše zmíněných si nesmírně, nesmírně vážím. Ale však oni vědí :)

Vaše Jeanette...


Jeanette stěhuje Laru!

18. ledna 2012 v 15:49 | Jeanette |  Co je nového?
Tak. Ten nápad mi už hlavou proletoval několik dlouhých týdnů, možná měsíců, než jsem se ho konečně rozhodla zrealizovat.
Jak jste si asi všimli, poslední dobou (a že je to už dlouhá doba) se převážně věnuji tématice Tomb Raider. Je mi docela líto těch, kteří sem kvůli TR nechodí, jelikož si tu už asi nenacházejí to své. Oproti tomu ale návštěvnost blogu dost stoupla, když se tady začaly objevovat články o Laře Croft, což se mi zalíbilo a tak jsem si říkala, že to nechci měnit. Navíc, většina z vás, kdo mě znají, víte, že Tomb Raider ke mně neodmyslitelně patří. S každým novým článkem o TR na jeanettesworld si ale s těžkým srdcem vzpomenu na všechny, kdo sem kdysi chodili kvůli CSI Miami a dalším věcem. Nicméně skutečnost, že tento blog se TR zabývá jen zčásti, způsobuje, že články o TR začínají být nepřehledné, nezařazené a špatně roztříděné. Hromadí se, a staré články mizí pod návalem těch nových. Jak z toho ven, když tematika TR mě ne a ne opustit a zároveň nechci vůbec nic měnit na tomto blogu?
Můj problém vyřešil blogspot.

Založila jsem blog, na který momentálně přesouvám všechny články týkající se Tomb Raider, které se nachází tady (a že se jich poslední dobou docela nahromadilo). Proto je to tam zatím trošku nepřehledné, článků přibývá moc a zatím se trošku ještě pozměňuje struktura. Ovšem už teď sem dávám odkaz, abyste se s blogem mohli pomaličku seznamovat a podívat se tam. Navíc je to tak trošku vysvětlení toho, proč jsem se v posledních třech dnech moc nevěnovala jeanettesworld, nýbrž Lařině encyklopedii. Blog jsem nazvala Lařina encyklopedie, proč, to už se dozvíte na onom blogu. Připomínám, že blog je teprve ve fázi vytváření a rozjezdu, nicméně už teď tam samozřejmě můžete nechávat komentáře a číst články (které jste už ale stejně zřejmě četli, pokud články z rubriky TR čtete na jeanettesworld pravidelně).

Proč jsem se tak rozhodla?
Důvod jsem napsala již výše - toto téma mě již několik let neuvěřitelně baví, Tomb Raider je jedním z mých největších koníčků a k té hře mám velmi blízký vztah. Věnovat jí jenom část jednoho blogu prostě nestačí.

Proč právě blogspot?
Chtěla jsem trošku změnu. Domén na blog.cz je hrozně moc a já jsem se bála, že se mezi nimi budu trošku ztrácet. Navíc, blogspot nabízí jiné možnosti editování a vůbec celého blogování. Možnosti, které mi při tvorbě fanouškovského blogu vyhovují daleko víc, než možnosti na blog.cz. Líbí se mi, že tam lze vkládat nějaké aplikace z Blueboardu (například počítadlo návštěv, ShoutBoard, Návštěvní kniha), že si všechno můžu nastavit k obrazu svému a text článku není omezen na 40 000 znaků (já se znám, občas se trošku rozjedu...). Navíc tam nepotkáte jediného spammera (protože když píšete komentář, vyplňujete takzvaný antispamový kód) a možnosti vzhledu i editace jsou velmi široké. Je to teda trošku složitější než na blogu a design se řídí podle šablony (ačkoliv se dá samozřejmě uzpůsobit), můžu říci, že mi to vyhovuje daleko víc, než zde na blogu.

Samozřejmě se nebojte, tento blog v žádném případě nejde do koše. Tady jsem stále doma a nadále se tu objevovat články, ovšem články, které se netýkají TR. Ty už poputují do Lařiny encyklopedie. Povídky a tvorba budu stále zveřejňovat tady. Akorát články ohledně TR a Lary Croft už se zde nebudou objevovat (nebo spíš se tu budou objevovat jen do doby, než se mi podaří všechno z oblasti TR přesunout na nový blog).

Já si osobně myslím, že to byl dobrý nápad, protože si v tom konečně udělám pořádek. Samozřejmě to obnáší spoustu práce, ale znáte mě, že v tomto ohledu bývám docela pečlivá a trpělivá. Bude mi opravdu velikou ctí, pokud vy, kdo jste sem chodili právě kvůli TR, budete mé články číst na novém blogu. Vím, že je to taková trošku větší změna, ale věřím, že je to změna k lepšímu, a že si snad nový blog oblíbíte. Pokud návštěvnost zůstane při starém jenom na novém blogu, budu opravdu moc ráda. A jak říkám - tento blog je stále mým domovem, mé tvorby, mého psaní a komunikace s mými přáteli ;) Jen ta Lara se usadila na jiné doméně.

Lařina encyklopedie


Lařina vize minulosti...

16. ledna 2012 v 17:07 | Jeanette |  Tomb Raider - Zajímavosti
Našla jsem velmi zajímavé video. Jeden fanoušek natočil klip, ve kterém se Lara prochází ve známé cutscéně z TR1. Schválně - poznáváte ji?
Video pochází z jednoho amatérského levelu Tomb Raider: Cutscenes Museum. Mělo se jednat o level, v němž byste procházeli muzeem, které by obsahovalo cutscény z klasických TR. Lara by prostě přišla k jednomu exponátu, vhodila by penízek a cutscéna by se spustila. Mohla by do ní samozřejmě projít a pohybovat se mezi postavami přímo v oné cutscéně. Tento projekt bohužel jeho autor nedovedl do konce. Což je opravdu veliká škoda, podle mě by se jednalo o velmi zajímavý level!Podívejte se na trailery k levelu (který bohužel nebyl dokončen):


Jak si Lara zkratku ke kresbě našla...

16. ledna 2012 v 16:34 | Jeanette |  Tomb Raider - Chyby ve hře
Pokud vás nebaví skákat po lešení a hádat na hodinách, abyste našli klíč, kterým otevřete tajnou komnatu, můžete to udělat jako následující fanoušek. Ten si našel cestu ke kresbě ve Vasileyho sídle.
Má to ovšem jednu nevýhodu - cesta pro Laru končí tragicky...


Davy Jones vs. Piráti

14. ledna 2012 v 16:58 | Jeanette |  Singl týdne
Teď se osvědčí, jestli jste spíš něžné, jemné, romantické duše, nebo spíš divocí piráti. Do souboje jsem dala dva pěkné songy ze soundtracku Piráti z Karibiku: Na konci světa. Je jen na vás, která se vám bude víc líbit... Zalíbí se vám spíš melodie sice odpudivého, ale nešťastného Davy Jonese, nebo se přidáte ke svolávání pirátů?

Davy Jone's Theme


Pirate Song - Hois the ColoursÁ, dobrý den, pane kolego!

14. ledna 2012 v 13:23 | Jeanette |  Tomb Raider - Easter Eggy
Takový osud je asi jistota každého dobrodruha a vykradače hrobek. Ačkoliv, jak se zdá, Lara Croft zatím zdárně odolává!
Vztah mezi Larou Croft a Indiana Jonesem bude vždy tak trošku rozporuplný. Někdo říká, že by se k sobě hodili, jiní, že je blbost dávat je k sobě. S tím tak trošku souhlasím - vždyť je mezi nimi věkový rozdíl skoro půl století (ačkoliv i tak Lara v jednom komiksu prohlásila, že umí fakt dobře líbat - že by byla na starší?). Nicméně, když nic jiného, vždycky to budou alespoň kolegové ze stejné branže.
Stejného názoru jsou zřejmě i tvůrci z Core Design. Šikovně nám totiž zakomponovali do The Last Revelation Jonesovu kostru. Nebo přinejmenším kostru, která má Indianovy atributy. Plstěný klobouk a dlouhý bič - znáte někoho jiného, ke komu by šly tyto charakteristické znaky?
Holt Indiana Jones a Tomb Raider jsou si nápadně podobné. Tu podobu nelze dlouho přehlížet a ignorovat... Je to milá vzpomínka na oblíbeného známého archeologa, i když poněkud drsná.
Tohle byla zřejmě Indianova poslední výprava. Zatímco on prozkoumával Kambodžu někdy v období třicátých let (a zřejmě si trošku zapomněl vypočítat krok), Lara se v jeho stopách vydala o padesát let později, v roce 1984...

Zatímco oblečení i tělo vzalo za své, dlouhý bičík a sexy klobouk Harrisona Forda stále odolávají.Podruhé potrápím vaše Tomb Raiderovské hlavičky.

13. ledna 2012 v 16:21 | Jeanette |  Tomb Raider - Co se jinam nevešlo
Pamatujete si ještě na test, který jsem pro vás vymýšlela v srpnu? Komu unikl, může si ho připomenout tady. Potom jsem vaše vědomosti a znalosti trošku zkoušela v září, v drobné TR písemce. No a napadlo mě, že přišel čas na další test, kde bychom si zase mohli užít trošku zábavy. Tentokrát ještě trošku záludnější, vymýšlela jsem ho asi měsíc. Tedy při hraní TR mě vždy napadla nějaká záludná otázka, kterou jsem si poznamenala, až se jich nakonec nahromadilo dvacet jedna.

Řekla bych, že tenhle test je trošičku plný chytáků. Oproti minule je rozdělený na tři části - v první části jsou otázky, na které můžete vybrat odpovědi A, B nebo C, ve druhé části jsou otázky, na které musíte odpovídat buď ano nebo ne, ve třetí části jsou otázky, ke kterým musíte odpovědi vymyslet. Ale nebojte se, není to nic zákeřného, jen trošku záludného. Vymýšlela jsem to přeci jen já a já doktorát z předmětu Tomb Raider nemám :) Pokud TR alespoň chvíli hrajete, občas si o něm něco přečtete a vyznáte se, určitě to pro vás nebude žádný problém. Pokud test zvládnete bez taháků, tedy bez toho, že si budete odpovědi vyhledávat na dalších webech nebo blozích, budete si opravdu moci říkat Tomb Raider znalci :) Pokud ale skutečně nebudete vědět, taháky máte pro tentokrát povolené. Ačkoliv to tentokrát neznámkujeme :) Důležitá je účast.

Držím palce, určitě se nezapomeňte v komentářích a v anketě pochlubit, jak jste dopadli :)


Jak jsem poprvé usedl k Tomb Raideru.

12. ledna 2012 v 12:07 | Asasín |  Zajímavé screenshoty z Tomb Raider
Galerie se nám tady na blogu screenshoty ze všech levelů a ze všech TR pomaličku, ale jistě plní. Co s tím, když jsou složky plné, ale pěkných obrázků pořád přibývá? Než abychom znepřehledňovali Galerii, rozhodli jsme se s Jeanette založit tuhle speciální rubriku, kam přijdou ty nejzajímavější obrázky z našeho hraní.

Nuže tedy, chvilku jsem hrál já. Jeanette seděla vedle mě a učila mě to (čemuž předcházela ještě jedna fáze - když hrála Jeanette, vedle ní seděl Alex a učil jí to. Nechala se totiž slyšet, že The Last Revelation je občas trochu nad její síly - ale nejsem si jistý, jestli by chtěla, abych vám to prozradil). Takže vlastně díky Alexovi jsem si mohl zahrát i já. Protože bez Alexe by to neuměla ani Jeanette a já bych se bez ní moc daleko nedostal. Vlastně ani sám nevím, proč jsem začínal čtvrtým dílem, když se obvykle začíná prvním. Asi to bylo tím, že tenhle díl jsem u Jeanette v počítači náhodou našel.

Což je ovšem vedlejší. Důležité je, že jsem se docela vyřádil. Slečna Croft mi padla do oka a já pořídil vskutku několik opravdu zajímavých momentek. Většina lidí se totiž v Angkor Watu obvykle kochá památkami a ohromující architekturou. Já jsem se kochal dokonale kostkatou grafikou a pozadím lady Croftové, coby šestnáctiletého písklátka...


Vůbec teda nevím, proč Kambodžané nechali po zemi poházené zlaté lebky. Ale bylo mi líto je tam nechávat.Tomb Raider IV - Screenshoty

12. ledna 2012 v 11:11 | Jeanette |  Tomb Raider IV: The Last Revelation
TOMB RAIDER IV - SCREENSHOTY

Kambodža
- Angkor Wat - Angkor Wat
- Race For The Iris - Závod k Iris

Egypt - Údolí králů
- The Tomb of Seth - Sethova hrobka
- Burial Chambers - Pohřební komnaty
- Valley of Kings - Údolí králů
- KV5 - KV5

Egypt - Chrám v Karnaku
- Temple of Karnak - Chrám Karnak
- The Great Hypostyle Hall - Velká hypostylská hala
- Sacred Lake - Posvátné jezero
- Tomb of Semerkhet - Semerkhetova hrobka
- Guardian of Semerkhet - Semerkhetův strážce
- Desert Railroad - Pouštní železnice

Egypt - Alexandrie
- Alexandria - Alexandrie
- Coastal Ruins - Pobřežní ruiny
- Catacombs - Katakomby
- Temple of Poseidon - Poseidonův chrám
- The Lost Library - Ztracená knihovna
- Hall of Demetrius - Demetriova hala
- Pharos, Temple of Isis - Pharos, chrám Isis
- Cleopatra's Palaces - Kleopatřiny paláce

Egypt - Káhira
- City of the Dead - Město smrti
- Chambers of Tulun - Tulunovy komnaty
- Citadel Gate - Citadelská brána
- Trenches - Příkopy
- Street Bazar - Pouliční bazar
- Citadel - Citadela

Egypt - Gíza
- The Sphinx Complex - Komplex Sfingy
- Underneath the Sphinx - Pod Sfingou
- Menkaure's Pyramid - Menkaureova pyramida
- The Mastabas - Mastaby
- The Great Pyramid - Velká pyramida
- Khufu's Queen's Pyramid - Pyramida královny Khufu
- Inside the Great Pyramid - Uvnitř Velké pyramidy
- Temple of Horus - Horův chrám

Screenshoty jsem fotila sama, prosím NEKOPÍROVAT.

___________________________________


Papa, přátelé...

5. ledna 2012 v 21:29 | Jeanette |  Z deníku jednoho asasína...

Jeanette nemá dost odvahy (nebo možná spíš dost času nebo nálady), aby vám to řekla sama, takže musím já.

Docela kvůli tomu flákám svoje pravidelné cvičení, meditaci a další drobnosti, které jsou mojí každodenní rutinou. Ale co, občas to neuškodí a já jsem tu rád, protože jste mě docela vzali a některé z vás jsem velmi rád poznal. Brzy si pro vás vymyslím zase nějaký zajímavý článek, slibuju.

Ale to jsem chtěl: Jeanette tady opět pár dní nebude, jede na víkend pryč (hádejte kam, ale ne, já ji neprásknu, by mě vykopla a vy to stejně beztak víte). No, a já asi přidávat nic taky nebudu moct, protože neznám heslo do blogu. A taky mě nebaví pořád sedět u počítače, já jsem spíš akčnější typ. Navíc máme teď docela dost práce. Víkendy jdou dost narvaný zakázkama. Takže, pokud nás omluvíte, bude tady tak do neděle/pondělka trošku mrtvo (jejda, ode mě to slovo zní děsivě, že, no ale tentokrát to neberte tak doslova). My se vám pak milerádi zase ozveme, až si na vás něco vymyslíme. Jeanette slibuje nějaké nové screeny ze Sims, zajímavý TR test a možná, možná i nějakou tu kapitolku z Miamské povídky.

P.S. I když nepíšu, já jsem tady jedním okem pořád.

Zatím se mějte!

Váš asasín.


Assassin's Creed: Bloodlines - Návod

5. ledna 2012 v 21:04 | Jeanette |  Assassin's Creed: Bloodlines

Máte problém s nějakým soubojem? S ovládáním? S postupem ve hře? Videonávod chronologicky seřazený podle kapitol vám bude jistě nápomocný. Svůj problém můžete také napsat do komentářů. Já a Asasín, můj zkušený kolega, vám snad budeme schopni pomoci...

The Amulet of Power / Amulet síly

4. ledna 2012 v 16:53 | Mike Resnick / Jeanette (překlad) |  Překlad
Taková moje větší překladatelská práce - doma mi ležela tato kniha a mě hrozně moc zajímalo, co se v ní vlastně odehrává. Takže jsem vzala tužku a slovník. Doufám, že i vám se překlad bude líbit a pomůže vám pochopit události, které provázely Laru po jejím dobrodružství v Egyptě.

Kniha je první ze série románů o Laře Croft, po ní následují ještě tituly The Lost Cult (Ztracený kult) a The Man of Bronze (Bronzový muž). Jejich překlad nechystám, protože se k titulům bohužel nemám jak dostat.

Informace o knize:

Autor: Mike Resnick
Vazba knihy:typ V2 (paperback)
Počet stran: 279
Rok vydání: 2003
Vydavatel: A Del Rey Book
Země: USA

Příběh: děj knihy vypráví události, které provází život Lary Croft mezi hrami The Last Revelation a Angel of Darkness. O tom, jak se dostala pryč ze zhroucené pyramidy a co tomu následovalo.

Anotace: Konečně - první kniha v sérii dobrodružství Lary Croft, inspirovaná známou počítačovou hrou. "Amulet moci" vypráví dosud nezveřejněný příběh odehrávající se mezi dobrodružstvími v The Last Revelation a Angel of Darkness. Lara Croft, uvězněná hluboko v troskách egyptské hrobky, hledí tváří v tvář smrti. Pak ale zasáhne ruka osudu a nasměruje ji na stopu starobylého talismanu síly.

Lara Croft, známá archeoložka a světoběžnice, cestuje po celém světě a hledá staré artefakty, hrobky a ztracená či zapomenutá města. Schopná a odvážná vykradačka hrobek, ignorujíc veškerá nebezpečí, jde přímo za svým cílem.

Světem se šíří zvěsti o Lařině smrti. Když se vykradačka hrobů objeví na Středním východě, náboženští fanatici si myslí, že objevila skrýš ztraceného amultu Mareisha. Amulet, ztracený během obléhání Chartúmu, má poskytnout majiteli nevídanou moc. Jedni ho chtějí získat, druzí zničit. Obě strany jsou ale v patách Laře. Lara musí nejenom odrážet útoky vycvičených válečníků a nemilosrdných žoldáků, ale zároveň vypátrat amulet, o němž si všichni myslí, že ho už má a po němž všichni jdou. Osud světa je zase jednou v rukou Lary Croftové.


Prolog: Zlé sny a děsiví pavouci

4. ledna 2012 v 16:52 | Mike Resnick / Jeanette (překlad) |  The Amulet of Power / Amulet síly

Lara se probudila s tupou, pulzující bolestí v hlavě. Chtěla se jí opatrně dotknout prsty, ale zjistila, že nemůže hnout s levou rukou.
Co se stalo? Nedokázala si vzpomenout. Proč nemohu dýchat?
Ústa měla plná prachu; přinutila se otočit hlavou dřív, než prach stačila vdechnout.
Kde to jsem?
Po chvíli, velmi pomalu a po kouskách, se rozvzpomněla. Skoro si přála ležet zpět v blažené nevědomosti. Byla pohřbená v sutinách hrobky kdesi pod Horovým chrámem u egyptského města Edfu. Něco jí tlačilo levou ruku k zemi, nebyl to žádný velký balvan, ale rozhodně to nebyl ani žádný malý kamínek.
Měla snad zablokované i nohy? Neměla tušení. Vůbec je necítila.
Pokusila se otevřít oči, aby zjistila, jestli je v hrobce alespoň trochu světla. Levé oko se otevřelo. Zachytilo jenom temnotu. Pravé oko bylo zalepené; slzy s prachem vytvořily jakousi směs bláta, která jí přilepila řasy k sobě.

Assassin's Creed: Bloodlines

3. ledna 2012 v 14:53 | Jeanette |  PSP a vše okolo


Assassin's Creed: Bloodlines
(Ubisoft, 2010)

Projděte si další kousek Altairova příběhu exkluzivně na PSP

- recenze na hru, jak ji vidí sám náš hrdina

Příběh
- podívejme se, co se stalo mezi AC 1 a AC 2

Charaktery
- staří známí i nové tváře

Ovládání
- naučte se vžít do role Altaira

- každý občas potřebuje trochu pomoci...

- jak to vlastně vypadá?

Videa
- aneb udělej si z Assassin's Creed filmový zážitek

Zajímavosti
- ať už se chcete jen pobavit nebo něco dozvědět
____________________
Z deníku jednoho asasína - Altair nám přispívá na blog! Nenech si ujít jeho zápisky.

Kdo všímavé oči má...

3. ledna 2012 v 13:45 | Asasín |  Tomb Raider - Easter Eggy
Lezu si takhle po střechách, že si vyhlídnu zase nějakého templáře nebo zajímavou dámu, která by se nenápadně dala pozorovat oknem. Už už jsem si říkal, že bych šel udělat trošku chaos do přístavu, aby se tam lidi tolik nenudili, a pak zajdu do místního archivu. Docela se mi zastesklo po čtení a už jsem skoro zapomněl, kde jsem skončil v Sokratovi.
Když v tom se vedle mě zčistajasna objevila Jeanette, že vyhrabala nějakou velmi zajímavou věc, kterou potřebuje dát na blog. Právě totiž pro vás něco překládá, takže jsem souhlasil, že tenhle článek napíšu já, aby tu práci mohla dodělat.

Myslím, že si u vás zapíšu takové malinkaté, bezvýznamné plus. Mám pro vás totiž takovou zajímavost z oblasti Tomb Raider...

Lara Croft a její herní série již několik let živí hladové krky vývojářské firmy Crystal Dynamics. Crystalové se Lary ujali v roce 2005 (možná dřív, někde jsem zaslechl, že hra byla ve vývoji 4 roky a vyšla v roce 2006) - kdy tedy byl v plném proudu vývoj TR: Legend. Jo, už to bude sedm let, co nám Laru přináší tyto šikovné ruce. Právě proto se zdá skoro neuvěřitelné, že by jméno Crystal Dynamics mohlo být podepsáno i pod jinými herními tituly (kompletní historii vydaných her najdete na oficiálním webu Crystal Dynamics). Crystal Dynamics vytváří počítačové hry pro nejrůznější konzole od roku 1992. Krom TR patří pod jejich křídla vedení takových titulů, jako například Crash n' Burn, což byla jejich prvotina, dále třeba Gex a Soul Reaver: The Legacy of Kain. To by bylo z těch nejznámějších. Zejména na poslední zmiňovanou sérii je třeba si vzpomenout, jelikož v TR Legend a v TR Anniversary tito velmi skromní vývojáři propagovali sami sebe.

Soul Reaver byla série, která Crystal Dynamics proslavila ze všech nejvíc (dokud nezačali tvořit TR). Tato sága má celkem pět dílů. Její výroba začala v roce 1996 titulem Blood Omen: Legacy of Kain a skončila v roce 2003 poslední vydanou hrou Legacy of Kain: Defiance. Kdyby se vývojáři neujali TR, pravděpodobně by tato série pokračovala i nadále. Hlavními postavami této fantasy ságy jsou dva démoni Raziel a Kain - padlí upíří rytíři. Právě na ně se v Tomb Raider Legend a Anniversary objevuje několik skutečně zajímavých odkazů...

Speciálně jsem je pro vás nafotil a zpracoval. Tak snad jsem na nic nezapomněl, nebo mi Jeanette nedá pokoj.

Foto pro měsíc leden

3. ledna 2012 v 9:29 | Jeanette |  Picture of the Month
Tentokrát budeme hlasovat o nejpovedenější screenshot. Jaký okamžik v Tomb Raider máte nejraději?
Ti kdo nehrají, mohou brát obrázky pochopitelně z estetické stránky - tedy hlasovat pro ten, který se jim nejvíce líbí :)

1. Někdy na první pohled trochu děsivé hádanky