Listopad 2011

TR Anniversary secrets: Město Vilcabamba

30. listopadu 2011 v 21:00 | Jeanette

Město Vilcabamba

(City of Vilcabamba)

Nepřátelé: 17
Předměty do zásoby: 5
Time Trial: 7 minut

Artefakty: 1
(Památky zde nejsou)

Vítejte v městečku Vilcabamba - ztraceném a znovu nalezeném působišti geniálních Inků...


Aktualizace galerie

30. listopadu 2011 v 18:21 | Jeanette |  Co je nového?
Už asi dva měsíce se dokopávám k aktualizaci galerie LC. A zatím pořád a pořád přibývaly nové obrázky... Teď už se tedy konečně v galerii objevily. Jsou to obrázky, které se mi zalíbily uměleckou hodnotou nebo zpracováním.Většinou pocházejí z deviantartu. Některé obrázky budete možná poznávat, protože jsem k nim mohla přijít na vašich blozích :)


BuddyPoke Raider

30. listopadu 2011 v 17:16 | Jeanette |  Tomb Raider - Zajímavosti
Mnozí z vás jistě znají na facebooku aplikaci Buddy Poke. Pro ty, kdo neznají: je to aplikace, kde si vytvoříte pohyblivou postavičku, kterou pak můžete použít ve svém profilu - můžete s ní například vyjadřovat svoje nálady.
Ovšem jeden z fanoušků Tomb Raider, konkrétně TR2, byl aplikací BuddyPoke opravdu učarován. Vytvořil v ní skoro všechny charaktery z Tomb Raider 2. Nechybí ani hlavní záporáci a všechny outfitové verze samotné Lary.

Poznáváte je?


A jak Laru v BuddyPoke vyrobila Eva?


Jistě si také užívají TR2!
Děkuji za příspěvek :)

Hugh Laurrie: Obchodník se smrtí

29. listopadu 2011 v 19:42 | Jeanette |  Books
Růžová obálka vždycky praští do očí, to už je prostě zákon reklamy. Nápis "Obchodník se smrtí" na růžové obálce způsobí, že si řeknete, zda se k takovému názvu nehodí spíše karmínově rudá, než růžová. A taky vás napadne, že ke smrti už se v žádném případě nehodí zelená. Navíc, ty svítivé, obrovské oči známého Gregoryho House vás prostě donutí vzít tu knihu do ruky navzdory všem vašim předsudkům vůči růžové i zelené. Samotná obálka má působit dojmem, jaký byste si měli odnést ze samotného příběhu. Je totiž stejně tak ironický a podán s takovým nadhledem, jako je název knihy ironicky zaobalen do růžové a zelené. Nedá se říct, že by autor měl úplně pod palcem příběh. Ten mu samotnému docela ujel a zřejmě je si toho vědom, protože se z něj ke konci knihy snažil nějak rádoby profesionálně vybruslit. Nicméně, co se týče vyprávěčského umu a ironických myšlenek, to autorovi - který je též známý jako televizní bavič, vzpomeňme si na božského doktora House - rozhodně nelze upřít. Ale přiznejme si, že ty oči jsou samozřejmě ohromnou reklamou, bez níž by se o této knize vůbec tolik nemluvilo.

Vždycky je těžké pustit se do žánru tohoto druhu. Něco mezi akčním příběhem, thrillerem a detektivkou není vůbec jednoduché napsat, obzvlášť, pokud tam chceme zakomponovat pár násilných psychopatů, několik (ne)zdařilých teroristických akcí, sem tam nějaký románek a chlapskou mysl okouzlenou dokonalým ženským šarmem. Autor občas docílí toho, že se v příběhu začne motat a motat a trvá to pár desítek stránek, než se chytí toho správného konce klubka a vymotá se z kolotoče ven. To se přesně stalo u Hugha Laurieho. Rozhodně mu nelze upřít přirozenou inteligenci a způsob, jakým hlavní hrdina Thomas Lang přemýšlí, je rozhodně zajímavý. Podání je velmi svižné díky jeho ironickému humoru, který je už jen z jeho známých seriálů tak populární. Ale snaha vytvořit propletený a zvratový příběh a roztáhnout ho do necelých čtyř set stran, se poněkud nevyplatila.


Opravdu praštěná reklama (přímo z dílny JC)

29. listopadu 2011 v 16:49 | Jeanette |  PSP a vše okolo
Včera mě přepadl úplně trhlý nápad. Několika herním legendám jsem vrazila do ruky PSP. Vzhledem k tomu, že by ale bylo trošku divné, kdyby všichni drželi na jednom obrázku PSP a nic víc, vyšla z toho obrázku nakonec taková reklama. Myslím, že kdo dané hry zná, komentáře určitě pochopí (určitě zvládáte angličtinu natolik, abyste si to přeložili).

Takže až si budete chtít zahrát nějakou hru na počítači a najednou vám naskočí error s tím, že váš hrdina se kamsi ztratil, budete vědět, kde ho najít :))

I když myslím, že SONY by toto jako reklamní plakát asi nevydal, jako legrace mi to připadá dobré. A hlavně jsem u toho strávila nechutně moc času!

Pro plnou velikost klikni na obrázek.


Věděli jste...?

28. listopadu 2011 v 12:16 | Jeanette |  Tomb Raider - Easter Eggy
Chtěla bych vás upozornit na takový zajímavý Easter Egg v Coastal Village (to je ten level v Jižním Pacifiku, kde se musíme skrz domorodce dostat ke zraněnému chlápkovi a získat od něj mapku). Nehledejte žádné velikonoční vejce, vaše práce by zřejmě byla marná. Přesněji řečeno: nehledejte očima, ale ušima. Jistě si pamatujete na místo, kde je nutno zatáhnout za kolo, abychom spustili mechanismus a přes velkou díru ve vesnici si spustili lávku. Je to místo s velkým stromem, kde na vás vyběhne domorodec. Kolo se nachází na zdi ve výklenku a po jedné ruce máme obrovskou bažinu, kterou bude v příštím levelu nutno překonat. Už víte?


Ve stromové chajdě nad zmíněnou plošinkou leží ten chlápek, bývalý voják, který se dostal do křížku s krokodýlem a přišel tak o nohu. Dostaneme od něj mapku. A o toho chlápka nám půjde... Udělejme to následovně: stoupneme si, jako bychom chtěli skočit ke kolu spouštějícímu mechanismus. Ale neskákejme hned. Chvíli vyčkejme. Po pár vteřinách uslyšíme: "Sheila! Over here!"

To volá právě zmíněný chlápek z chatrče ve stromech, který zřejmě slyšel Lařiny jemné krůčky a elegantní střílení ze zbraní. Dává tak Laře vědět, že tam je a že by byl rád, kdyby za ním zašla. Je to ovšem zajímavé místo, které se na první pohled dá přeslechnout v závoji děsivě křičících zbraní, nebo zkrátka na tomto místě nebudeme stát tak dlouho, abychom aktivovali trigger, který chlápka spouští.

Proč právě "Sheila"? Voják Laru oslovuje "Sheila". Je to z jednoho jediného důvodu. Sheila je typické australské jméno, tak jako je u nás třeba Jana nebo Anička. Voják Lařino jméno zřejmě nezná, nicméně nějakým způsobem se správně domnívá, že je to žena (proč, to je mi záhadou - možná slyšel Lařin hlas, když Lara uskakovala před domorodcem - Lara o sobě dá při každém skoku vědět, pamatujete?). Protože ale její jméno nezná a zároveň chce oslovit přímo ji, protože ví, že ona je tam jediná žena ve vesnici, osloví ji "Sheila". Ačkoliv to není vůbec nápad hloupý, myslím, že pokřikovat na někoho cizího, kdo podemnou pobíhá, třeba Ančo nebo Jančo by mě asi nenapadlo. Ale když je člověk v ohrožení života (nebo v tomto případě samoty), kdoví?

Další krásné číslo...

28. listopadu 2011 v 11:30 | Jeanette |  Další maličkosti
Nemůžu tomu skoro ani věřit, přiznám se, že když se dívám na počítadlo, většinou jen do předposledního řádku, tam, kde je napsáno, kolik lidí přišlo ke mně na blog během aktuálního dne. Ale dnes mě číslo hned v prvním řádku, tedy v celkové návštěvnosti, doslova praštilo do očí. Byla tam nádherná cifra 30 030 (možná trochu magické, že?).

Pomalu si začínám myslet, že je v tom nějaká magie, když jsem teprve 2. srpna překročila hranici 15 000 a dnes, jen o tři měsíce a kousek později, je toto číslo dvakrát tak veliké. Děkuji vám. Blogu je přesně jeden rok a půl (plus pár dní). Já jsem doufala, že během jednoho roku jeho existence dosáhnu alespoň 10 000. A teď, při roce a půl už jsme na 30 000. Pokud je to skutečně tak, že se vám moje články líbí, tak věřte, že lépe než takovým krásným číslem, se mi nemůžete odvděčit...

A jak šel čas?

Jen pro zajímavost si pojďme připomenout důležitá data, která mi svou (vaší) návštěvností udělala opravdu ohromnou radost...

25. července 2010 blog oslavil svou první tisícovku. Tehdy mu bylo přesně 51 dní, což jsou necelé dva měsíce.

29. srpna 2010 na blog přišla druhá tisícovka návštěvníků. Ten den se na počítadle objevilo krásné číslo 2000. Od předešlé tisícovky je to nějakých 35 dní.

3 000 návštěv jsem oslavila 24. září 2010. V této době jsem se na blogu věnovala hlavně CSI: Miami (nebojte, nebylo to naposledy :))

21. listopadu 2010, tedy téměř před rokem, blog oslavil 5 000 návštěv.

10 000 návštěv zaznamenal Top List téměř o půl roku později a skoro přesně na rok od založení blogu - 17. května 2011. Tou dobou návštěvnost trošku poklesla, protože jsem se blogu méně věnovala kvůli maturitě.

Pak už to ale šlo vážně rychle nahoru, že jsem se nestačila divit. O 77 dní později přišlo na blog o dalších 5 000 lidí více. 2. srpna 2011 jsem slavila 15 000.

A dnes, 28. listopadu nemohu uvěřit té nádherné třicítce... Nebudu se vás ptát, čím to je, protože myslím, že to sama vím :) A věřte, že dělám všechno pro to, aby vás to tady bavilo. Fanoušci TR si tady v současné době najdou to své a slibuji těm dalším, kteří sem chodí i kvůli jiným věcem, že se tu čas od času objeví i něco jiného. Holt musím přiznat, že Lara je láska na celý život :)

Děkuji vám.
Vaše Jeanette.

CSI: Miami - Zajímavosti

27. listopadu 2011 v 16:36 | Jeanette

Kriminální příběhy Jerryho Bruckheimera jsou legendární. Obzvláště kriminální seriály z prostřed Las Vegas, Miami a New Yorku. Komerce ale dosáhla už i sem. Chcete si přečíst detektivku se slavnými jmény? Zahrát počítačovou hru? JAVA hru? Kriminálka Miami už dorazila i do těchto průmyslových odvětví...
_____________________________

Kriminálka Miami: Smrt pod hladinou - vyřešte komplikovaný případ na stránkách napínavé detektivky...

PC hra - pusťte se do vlastních příběhů a vyzkoušejte si, jaké je to být kriminalistou v Miami.

První mobilní hra - kriminalisté už i ve vašem telefonu. Zpestřete si jízdu vlakem nebo třeba hodinu ve škole s mobilem pod lavicí.

Druhá mobilní hra - Horatio, Calleigh a Natalia ve vašem telefonu podruhé. Tentokrát na nás čekají hned se dvěma případy!

_____________________________

Lara Croft řídící Seat, požívající energy drink Lucozade a propagující další průmyslové vychytávky

27. listopadu 2011 v 12:42 | Jeanette |  Tomb Raider - Zajímavosti
Lara Croft je hvězda už od svého počátku. Ne nadarmo se dostala do Guinessovy knihy rekordů jako nejúspěšnější herní postava všech dob. Od jisté doby se začala objevovat nejen na stránkách herních časopisů, ale i na stránkách módních, ženských časopisů nebo dokonce v reklamách, jejichž výrobky, které mají propagovat, nemají s počítačovými hrami nic společného. Prostě vsadili na legendu. V devadesátých letech se reklam s Larou Croft objevilo opravdu hodně.
Co se týče mého názoru na tyto reklamy: dnešní reklamy dokáží jednoho svou stupidností leda naštvat. Navíc to některé televize vylepšují ještě tím, že reklamu dají o několik stupňů nahlas. Ale tyhle reklamy rozhodně nepostrádají originalitu, člověk při začátku jen těžko odhaduje, co má daný spot zřejmě propagovat, a navíc se u nich alespoň pobaví.

P.S. Opět to řeším odkazy obrázky na youtube, protože videa by se vám nemusela zobrazovat správně.

Dva moc povedené spoty na automobily značky Seat. Opravdu všestranná auta.Robbie Williams vs. Backstreet Boys

26. listopadu 2011 v 23:10 | Jeanette |  Singl týdne
Já vím, trošku jsem pro minulý týden zanedbala Singl týdne :) Alespoň byl delší výběr... Ale řeknu vám, že to bylo těsné, jen o jeden hlas!

Pro tentokrát jsem vybrala souboj romantika vs. horor :) Robbie Williams se svým romantickým Eternity a Backstreet Boys se svým Everybody, které vás rozhodně nadzvedne ze židle... Stejně tak videoklipy jsou každý něčím zajímavý (u Robbieho doporučuji počkat si na konec). Zbývá se jen zeptat, která muzika vám víc sedne?

Robbie Williams - Eternity

Backstreet Boys- Everybody


U mě teda vedou oba! Sama bych asi měla těžké rozhodování :))

Tentokrát dopadla obě videa nerozhodně.

Tomb Raider III: Drobný švindl neuškodí...

25. listopadu 2011 v 22:53 | Jeanette |  Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft

Pokud máte i vy při hraní Tomb Raider 3 někdy podobné myšlenky jako Lara na obrázku, pak se vám jistě bude hodit několik následujících rad. Tomb Raider 3 umí být někdy skutečně zákeřný. Obzvlášť pro nás, kteří jsme věrní konzoli PlayStation. Tady je totiž ukládání vyřešeno pomocí savegame krystalů, které se musí sbírat. Jeden sebraný krystal znamená jeden pokus uložit si hru. Víckrát nemůžeme, až když sebereme další savegame krystal. Chvilky mezi jednotlivými krystaly pak mohou být občas skutečným peklem, zvláště, když hru neznáte, nebo když vám vyloženě nesedne ovládání...

Ať už vám hra připadá trochu těžká, nebo ať si ji chcete jen trošku zpříjemnit a oživit tím, že si hned v prvním levelu přičarujete všechny zbraně a budete zkoušet, kolik toho který nepřítel vydrží, určitě se vám budou hodit následující cheaty...


Lara Croft o své třetí TR hře

24. listopadu 2011 v 13:55 | Jeanette |  Tomb Raider 3 - Videa
Váháte, zda si máte zahrát TR 3? Tak si nechte poradit přímo od samotné Lary! Poví vám o hře vše, co potřebujete vědět. Věřte, že právě ona o tom ví své nejlépe ze všech. Vždyť je to hlavní hrdinka. Řekne vám vše o svých nových dovednostech, o tom, které lokace s ní prozkoumáte a prozradí vám, v čem je podle jejího názoru TR 3 jiný než TR 2 a TR 1. Nezapomene zmínit ani drobnosti o své osobě. Navíc je modelové Laře propůjčen sympatický hlas dabérky Judith Gibbins. Kdo ovládá trošku z tombraiderovské angličtiny, jistě mu nebude dělat problém Laře porozumět.Staro-nové sídlo

23. listopadu 2011 v 21:13 | Jeanette |  Tomb Raider - Zajímavosti
Klasické díly se stále vytrvale hrají. A protože se stále hrají, fanoušci jsou nápadití. Neustále si musí hru přizpůsobovat, aby si hraní nějak oživili. Fanoušek, který si na TR fóru říká The Great Chi si vyrobil svou vlastní sadu textur do některých levelů pro Tomb Raider 2.Kouzelný svět písmenek...

21. listopadu 2011 v 16:44 | Jeanette |  ...a ten zbytek?
Skoro nostalgicky již několik dní přemítám nad tím, proč jsem vlastně upustila od svého milovaného webu o knihách. Jako jediná administrátorka webu jsem způsobila, že když jsem se o něj nestarala, šel jednoduše a krutě k ledu...
Ano, byla jsem jediná administrátorka a v tom byl možná ten problém - pracovní síly byly trošku nevyrovnané a to bylo k mnohým docela nespravedlivé.
Někteří (ti opravdoví pamětníci a přátelé) si možná vzpomenou na web, na který jsem upozorňovala na svém starém blogu. Je to web, který se zabývá knihami a recenzí na jakoukoliv knihu může přispět každý.
Přijde mi trošku líto práce, kterou jsem (NEJEN) já do webu vložila. Také holky, které mi posílaly recenze, se na něm dost podílely (tímto bych chtěla poděkovat Charlie, Evelin a Hayley, bez nichž by některé články vzniknout nemohly), a je mi líto toho, že se o web už nikdo nestaral a tedy o něm nikdo ani nemohl vědět.

Dnes jsem web ale obnovila - přidala jsem tam několik změn, o všech se dočtete v článku o nejnovějších aktualizacích hned na hlavní stránce nebo v Novinkách. Chtěla bych každého, kdo rád čte a píše recenze pozvat, aby se také zapojil svými příspěvky. Jak víte, literární vkus je věc čistě individuální. Na webu, který se má zabývat recenzemi na knihy tedy nemůže pracovat jeden člověk. Ale můžeme to udělat tak, aby do webu něco vkládal každý, kdo by o to stál. Kdykoliv budete mít chuť a čas...

Na web se podívejte TADY.


Oproti minule bych ale chtěla provést několik drobných změn.

  • Tou hlavní by bylo, že bych nebyla jediná administrátorka webu, ale oprávnění k tomu by mělo více lidí (ovládání na webu webnode je poměrně jednoduché - s tím bych samozřejmě zezačátku pomohla, měl by to být někdo, s kým se trošku znám, někdo, kdo má vztah ke knihám a někdo, kdo ovládá český jazyk). Založila jsem pro web speciální e-mail, do kterého by se každý administrátor dostal a každý administrátor by mohl na webu pracovat. Aby ale projekt hned na začátku neexplodoval, zezačátku by měli být administrátoři dva nebo tři, postupem času by se mohli přidat další. Pokud by někdo o post administrátora stál, stačí, aby dal vědět ;) Pokud vás znám, nebude jistě problém a hlavně - už nebudu ve výhodě jenom já, ale nové články budou moci přidávat všichni administrátoři. Samozřejmě, pokud nikdo zájem nemá, zůstanu na to holt sama, co se dá dělat :)) Ale myslím si, že to není až tak špatný nápad společně spravovat web o knihách. O přesných pravidlech bychom se dohodli přes e-mail.
  • Přidat recenzi na jakoukoliv knihu může KAŽDÝ. Máte-li již napsanou nějakou recenzi (někde na webu, na blogu, je to úplně jedno), můžete ji poslat na uvedený e-mail (najdete na stránkách) a administrátor (v tomto případě jsem to zatím jen já) vaši recenzi pouze gramaticky opraví, nic nebude samozřejmě přepisovat a hned ji na webu zveřejní. O nových knihách (a tedy i o tom, že vaše recenze byla zveřejněna), se dozvíte jednoduše v novinkách nebo v ShoutBoardu.
  • Každý, kdo pošle recenzi, bude zapsán jako recenzent v seznamu. Kdybychom (snad náhodou, že by se někdo zapojil) byli v budoucnu početnější, můžeme samozřejmě klub rozdělit na administrátory a recenzenty a vytvořit jim i profily. To by záleželo na domluvě a na situaci.
  • Můžete klidně zrecenzovat i knihu, která už se na webu nachází. Recenze je subjektivní popis a to, že budeme mít na knihu více názorů bude jedině dobré (zase by to ale nemělo být tak, aby na webu bylo 50 recenzí a z toho jich 20 bylo na jednu knihu).

Každý, kdo rád čte, je na webu vítán nejen jako čtenář, ale i jako recenzent. Stačí jenom napsat a svojí recenzi (ať už starou nebo čerstvě napsanou) poslat... A pokud patříte k pravidelným knihomolům a nerecenzentům, pak budu moc ráda, pokud se tento web stane vaším oblíbeným. Budu samozřejmě ráda, když o sobě dáte vědět komentářem nebo příspěvkem do diskuzního fóra.

Dotazy můžete psát kamkoliv na web nebo na administrátorský e-mail.

Vždyť svět písmenek je přece tolik kouzelný, ponořme se do něj společně...

P.S. Dřívějších recenzentek bych se ráda dotázala, zda s nimi mohu nadále počítat a pokud ano, ráda bych věděla, zda by chtěly zůstat jen u zasílání recenzí nebo zda by se chtěly podílet i na správě webu.

TR Anniversary secrets: Mountain Caves

20. listopadu 2011 v 20:45 | Jeanette

Horská jeskyně

(Mountain Caves)

Nepřátelé: 14
Předměty do zásoby: 5
Time Trial: 6 minut

Artefakty: 3
Památky: 1


Jak na artefakty a památky?

20. listopadu 2011 v 19:08 | Jeanette |  Tomb Raider: The 10th Anniversary
Za památky a za artefakty v TR Anniversary jsou velmi pěkné odměny. Ovšem není vždy jednoduché je najít. Rozhodla jsem se pro vás vytvořit takový návod pro každý level, abyste věděli, kde zákoutí s tajnými předměty hledat...

TOMB RAIDER: THE 10TH ANNIVERSARY - Kde hledat artefakty a poklady?

Peru
- Horské jeskyně (Mountain Caves)
- Město Vilcabamba (City of Vilcabamba)
- Ztracené údolí (The Lost Valley)
- Qualopecova hrobka (Tomb of Qualopec)

Řecko
- Letohrádek svatého Francise (St. Francis Folly)
- Koloseum (Collosseum)
- Midasův palác (Midas Palace)
- Tihocanova hrobka (Tomb of Tihocan)

Egypt
- Khamonův chrám (Temple of Khamon)
- Khamonův obelisk (Obelisk of Khamon)
- Svatyně Potomka (Sanctuary of the Scion)

Ztracený ostrov Atlantida
- Doly firmy Natla (Natla's Mines)
- Velká pyramida (The Great Pyramid)
- Finální konflikt (The Final Conflict)

Cornwall
- Sídlo Croftů (Croft Manor)
___________________________


Ač se to na první pohled nezdá...

20. listopadu 2011 v 18:35 | Jeanette |  Co je nového?
...dnes na blogu proběhlo několik skutečně nepatrných a drobných změn:

- kdo si chce naplno vychutnat báječnou hru Tomb Raider z roku 1996 ale přeci jen mu tato hra připadá trochu těžká, může se podívat do článku s cheaty, kam jsem na ukázku přidala i praktické video. Navede vás, jak přesně cheaty provést.

- aktualizovala jsem článek Lara Croft i v jiných počítačových hrách. Objevily se další dva tituly, na které jsem nedávno narazila. Za upozornění na hru Polda 2 děkuji návštěvnici pod přezdívkou BellaQa, na Resident Evil mě upozornil článek na blogu Evy.

- fanoušky (i nefanoušky, ale i ty, kdo ji jen hráli) Mafie 2 jistě potěší několik pěkných nových fan artů v galerii Henryho Tomasina.

Velká záhada v Mafii 2: Nesmrtelný detektiv

18. listopadu 2011 v 8:33 | Jeanette |  Mafia II - Extra od Jeanette
Při brouzdání na YouTube jsem narazila na zajímavé video z Mafie 2. Týká se tak trochu jednoho z datadisků. Datadisky jsem nehrála, takže svůj názor vám říct nemohu, ale autor videa vám to v titulkách vysvětlí sám..


Co dodat? Mafii 2 vyráběli Američané. Však my víme, že v jejich scénářích je všechno možné... Nebo že by v 50. letech bylo možné vstávat z mrtvých? ;)

Tomb Raider už i v The Sims 3

17. listopadu 2011 v 19:18 | Jeanette |  Tomb Raider - Zajímavosti
Není to tak dávno, co jsem vás upozorňovala na možnost stažení si jistých věcí, díky kterým můžete mít Laru i s jejím Croft Manorem v The Sims 2. (Článek najdete ZDE). Někdo si dal tu práci a vyrobil opravdu věrné outfity a velmi povedený Zámek Croftů i pro The Sims 3. Podívejte se na pěkná videa.