Září 2011

Povídka od Kofa25

29. září 2011 v 21:34 | Jeanette |  Drobnůstky od vás

Přísahám, že nikomu nehrozím pistolí u spánku, aby pro mě sepsal povídku :) Já opravdu nevím, za co to od vás dostávám a co to s vámi dělám, když mi stále vyrábíte nějaké krásné věci :) Ale samozřejmě mě to moc těší, že si mě tak vážíte a mám z toho radost. Moc vám děkuji. V povídkách se o mně nedávno zmínila Ann Taylor, pak Lexi a teď jsem dostala jednu také od Kofa25. Můžete si ji přečíst u něj na blogu. Je o Laře a Kurtisovi. TADY.

Děkuji :)

Moje hraní TR 2 - Level 3: Bartoli's Hideout

29. září 2011 v 21:15 | Jeanette |  Jak hraju Tomb Raider II?
Opět jeden z nejlepších a nejlépe zpracovaných levelů. Atmosféra na vás přímo řve, italská mafie je věrná a ta scenérie? Jen se podívejte sami. Sláva kostkám!


Opět drobné vteřinové záseky, když se načítá hudba z CD... U toho jednoho rytíře na začátku jsem si mu stoupla rovnou pod meč. To je ukázka toho, jak se to dělat nemá. Stane se :) Na začátku levelu naproti balkonu je pohyblivý kvádr (na videu to není, ale na to místo se dívá Lara na obrázku - možná si vzpomenete), ovšem dodnes jsem nepřišla na to, jaký má mít ten kámen účel. U páté minutky se objeví ikonka "Stahování dokončeno" - alespoň vidíte, v jakém okamžiku se mi stáhl TR 2 Gold :)

Jak si můžete všimnout, držím se hesla "Ukládání na každém kroku", což se mi několikrát skutečně osvědčilo :) Jinak, přiznám se vám, že ta hudba, která hraje v té chvíli, když Lara skáče na lustrech, je moje nejoblíbenější z TR 2. Mám ji i jako vyzváněcí tón na SMS (blázen, že?). Ale ono je to tak hezké, když mi přijde SMS a všichni se ptají: "Jé, to je krásný, co to je za melodii??"

Ta exploze na konci je od strany tvůrců dobrý nápad, působí to fakt efektně :)


Ocenění od Kofa25 za návštěvnost

28. září 2011 v 16:06 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Panejo, tak to jsem nečekala :) Vy mě dneska všichni nějak odměňujete :) Tak já jsem na blogu Kofa25 prý nejpilnější návštěvník :) To mi udělalo radost. Děkuji moc za diplom z prostředí mého nejoblíbenějšího TR :)


Jeanette je možná inspirující osobností?

28. září 2011 v 15:55 | Jeanette |  Drobnůstky od vás

Nedokážu ani popsat, co vlastně cítím :) Jsem dojatá, potěšená a cítím se, jak kdybych měla druhé Vánoce :) Vypadá to, že jsem pro vás docela - a myslím, že to slovo není vůbec přehnané - inspirující osobností. Konkrétně teda pro Lexi (kterou mám mimochodem moc ráda a jsem ráda, že se po letech vrátila na blog a znova si píšeme), která se rozhodla napsat povídku o jisté dívce, kterou možná poznáte (zvlášť, pokud jste v poslední době sledovali mou XNA galerii :)). Už jenom kvůli tomu krásnému příběhu a výtečné závěrečné pointě byste si tu povídku měli přečíst. Lexi je vážně schopná, její příběhy se hezky čtou a navíc má skvělé nápady :) Já ti, moje milá Lexinko, moc děkuju, jednou, až dostanu nějaký pěkný nápad ti to oplatím :)

Povídku si přečtěte TADY. A můžete si u Lexi přečíst také spoustu jiných povídek nejen ze světa TR, pokud vás povídky snad zrovna nelákají, najdete tu i spoustu recenzí a můžete si prohlédnout i další zajímavé články :)

P.S. Pokud vás zajímají další povídky o Jeannie a pro Jeannie, tak by vám neměla uniknout další povídka od Lexi, tentokrát z prostředí Atlantidy a povídka od Ann Taylor, pro změnu zase u oltáře v Miami :) Obě najdete ZDE.

P!NK vs. Anastacia

28. září 2011 v 13:29 | Jeanette |  Singl týdne
Tentokrát jsem se rozhodla pro souboj mezi slavnými a nadanými zpěvačkami a pro některé z jejich pomalejších singlů. Navíc jsou oba dva videoklipy krásné. Ten od Anastaciy mi úplně přilnul k srdci. Takže můžete poslouchat, relaxovat a hlavně nezapomeňte hlasovat v anketě :)

P!NK - I don't Believe You

Anastacia - Heavy On My Heart


Je to na vás :)

Zajímavá figurka Lary

27. září 2011 v 13:06 | Jeanette |  Tomb Raider VIII: Underworld
O této figurce jsem již psala v článku o figurkách Lary z TR Underworld, ale teď se mi podařilo najít nějaké pořádné informace a hodně kvalitních obrázků :) Myslím, že tato figurka je zajímavá a celkem pěkná, tyto kloubové panenky zřejmě v současné době docela frčí, jen si vzpomeňme, kolik jich bylo vyrobeno k TR Legend.A já proti nim nic nemám, vlastně s tím docela souhlasím, jsou hezky vyrobené a navíc může být s vámi Lara každý den v jiném pohybu :)

Panenka je kloubová s příslušenstvím (oblečení, zbraně - samopal, jedna UZI, dvojice RGB; opasek, batůžek, kamera, hák). Vyrobil ji Phicen, distribuuje ji Toythrob. Prodává se v předprodeji od 31. prosince 2009, do normálního prodeje figurka putovala v únoru 2010 s cenou pro předprodej 300 dolarů, v normálním prodeji 330 dolarů. Velikost figurky je 1:6, což znamená zhruba 30 - 35 centimetrů. U nás bohužel není k dostání.

Další informace a fotografie naleznete ZDE. Na webu je mnoho fotek i s ukázkami, jak se tělo panenky dá ohýbat. Na TOMTO odkaze se můžete podívat na další figurky Lary od tohoto výrobce. Jedna z nich (zejména ta na čtvrtém obrázku) mi připomíná Laru z chystaného TOMB RAIDER, ale ty opasky a pistole mě matou - nová Lara má na noze jen jeden pásek, pistoli nemá, pokud se nemýlím, zato má luk a postrádá batůžek :) Zřejmě jde jen o stejnou barevnou kombinaci v oblečení. Další figurky na odkaze připomínají druhé filmové dobrodružství naší hrdinky.Avatary pro Andrého

26. září 2011 v 18:12 | Jeanette |  Ode mě pro vás
Milý André, před pár týdny ses mě ptal, zda bych ti vyrobila avatary s Andrém na tvůj blog a já směle souhlasila :) Přiznám se, že jsem na to trošku pozapomněla... A moc se za to omlouvám :) Snad se moc nezlobíš. Už je mám ale hotové, takže pokud je stále chceš, jsou jenom tvoje. Vyrobila jsem je na velikost 150 pixelů, klidně si je zmenši nebo jestli chceš, zmenším ti je ještě já :) Celkem pět avatarů, doufám, že je využiješ a snad se budou hodit :)

P.S. Nevyrábím grafiku na přání, ale Andrého za jeho píli na blogu tolik obdivuji, že jeho prosba pro mě byla dokonce ctí :) Ještě jednou se omlouvám, že to trvalo tak dlouho... :)Jsou jen tvé, užívej dle libosti :)

Starý dobrý, úchvatný, krásný engine...

26. září 2011 v 12:18 | Jeanette |  Tomb Raider - Chyby ve hře
Já ten engine prostě miluju :) Počítání kostiček, mít přesně vyměřené Lařiny kroky, čtverečkové textury, copánek z kostiček připomínajících lego :) A to vážně neříkám ironicky, já ten engine prostě zbožňuju. Sláva kostkám! I nepřátelům, kteří zemřou, zůstanou na plošince ležet jenom špickou chodidla, dokonce projdou i skrz plot a stejně nespadnou dolů... :)


Mafiánským trikům prostě nikdy nepřijdu na kloub :)

Mně poslední prázdninový víkend pomalu končí...

24. září 2011 v 23:47 | Jeanette |  My Diary...
... a v pondělí mi začne školní rok. Ano, je to tak, já jsem skutečně až doteď měla prázdniny :) A to dokonce od června, nepočítám-li ty dva dny strávené na písemné maturitě. Ale věřte, že po těch nervech byly ty prázdniny opravdu zasloužené. A co se týče blogu, taky docela úspěšné, ne? :)

Samozřejmě to v žádném případě neznamená, že blog nějak pozastavuji nebo se mu chystám méně věnovat. Vzhledem k tomu, jak velkou návštěvností jste mě odměnili, by to byl docela hřích. Znamená to jenom jediné, a to, že blog nebude aktualizován tak moc, jako tomu bylo dosud (a mnozí z vás si jistě oddychnou - koho by bavilo u té bláznivé Jeanette číst pět článků denně, že jí to tak baví přidávat?). Bude to znamenat jeden, dva články denně, nikoliv pět až deset :) A navíc to tady bude trošku přehlednější, když sem přijdete, nevyvalí se na vás kopec nových informací o tom, co právě hraju, co mě zrovna naštvalo, nebo které věci právě padají z vesmíru.

Začíná mi i malinko jiný režim, než na který jsem byla zvyklá na střední. Zítra mě čeká nástup na privát a seznamování se čtyřmi novými spolubydlícími, se kterými jsem si v posledních pár dnech několikrát psala, ale v životě jsem je neviděla, takže začínám být poněkud nervózní :) A to nemluvím o škole, ve které sice v pondělí strávím asi jenom dvě hodiny, nicméně jsem v ní byla dvakrát, jednou na přijímačkách a podruhé, když jsem se byla zeptat na vrátnici, odkud mi jede autobus na sportovní kurz, takže i tam to bude nejspíš docela zmatek. Naštěstí ale znám už pár lidí, se kterými budu ve třídě :)

Školní týden mi začíná v pondělí zhruba ve dvě hodiny a končí ve čtvrtek, takže mám o pátek prodloužený víkend, ale zhruba od listopadu plánuji brigádu právě na pátek, sobotu a neděli, takže ani to moc času blogu nepřidá. A hlavně únava bude dělat svoje, budu dělat to, co o prázdninách, a to znamená, že jakmile přijdu, jsem tolik mrtvá, že ani nenajdu písmenka na klávesnici, maximálně si lehnu s knihou nebo MP3 na uších a nikdo mě z postele nedostane :) Píp, píp, píp, děkuji, nashledanou, přijďte zas! totiž dělá svoje :)

Jinak, jen pro upozornění, uzavřela jsem komentáře pod článkem k rozvrhům na přání a dodělám jen ty rozvrhy, o které si požádali čtenáři doteď, a kterým jsem to slíbila, nicméně dneska s tím definitivně končím a ty zbývající (myslím, že zbývají asi 3) dodělám v nejbližších dnech.

Ale co jsem tímto článkem chtěla vlastně říct :) Snad jen, abyste se nelekli, že toho tady bude trošku míň a že tu bude trošku mrtvo. Vzhledem k tomu, že teď budu muset sledovat spíše informační systém naší školy než doménu blog.cz (na které jsem fakticky pečená vařená) teď možná ani nebudu tolik aktivní jako dosud, ale samozřejmě jsem tu pro vás stále. Ann Taylor, Lady Nico, Lufí a Lexi, na Skype se samozřejmě budu snažit být v každé volné chvíli, bez spojení s přáteli nevydržím a s pomocí mého milovaného PSP, kam náhodou Skype nainstalovali, to snad nebude žádný problém (když opomenu, že jsem se s ním ještě nikdy nepřipojovala k internetu, ale to se vyřeší).

Zároveň bych chtěla všem, koho letos čeká semestr na vysoké škole, popřát hodně štěstí a úspěchů při zkouškách, ať se na přednáškách nenudíte a ať jde učení pěkně od ruky :) Právě teď zrovna mám na mysli a držím pomyslné pěstičky Charlie, Ann Taylor a Irmik. To dáme, holky :) Samozřejmě i ostatním přeju mnoho úspěchů ve škole, ať už na základní nebo na střední.

Jinak musím říct, že se do školy už docela těším, bude to příjemná změna, po čtyřech měsících strávených doma, myslím, že trošku procitnu :) Jsem zvědavá, jaký tam bude režim. A hlavně jsem ráda, že už to není takové to pohybování se v kolektivu, ale každý musí řešit věci sám a osamostatnit se, což mi naprosto vyhovuje (jak já se musela přemlouvat, abych s někým na střední ve třídě řešila maturák nebo tablo!). Nebojte se, budu sice ve škole, ale jsem tu stále. Jenom už nebudu tolik vidět :)

Vaše Jeanette

Moje hraní TR 2 - Level 2: Venice

24. září 2011 v 23:44 | Jeanette |  Jak hraju Tomb Raider II?
Naprosto dokonale zvládnuté prostředí a level, v němž si dosyta zajezdíme na vodním člunu. Navíc má nádherný soundtrack a atmosféra z něj přímo srší.


Podařilo se mi spravit zvuk, ale teda rvalo mi to u hraní uši :D Občas se to video tak na vteřinu zasekne. To je normální, takhle se to nahrálo z počítače. Je to vždy, když má ve hře zaznít nějaká hudba - nahrává se to z CD a kvůli tomu se hra vždycky zpomalí. Vždy mi to rve srdce, když musím střílet ty psy. Ale kdyby neumřeli oni, umřela by Lara... Takže hádejte, komu jsem dala přednost :)

Přejíždět gondoly je hrozná legrace :) A nechat vybouchnout člun docela taky... Tam u toho mostu mi Lara trošku padala... Takže jsem tam jako nemehlo lezla asi dvakrát znova :) Prostě mi ji nepřítel sundal basebolkou. Opravdu mafiánsky.

Je to krásný level :) Ale trošku dlouhý a zamotaný, řekla bych :)

P.S. Sice už to není tak nekvalitní jako minulý level, nicméně možná pomůže přepnout si kvalitu videa na 480p :)


Hurá, voilá, heuréka!

24. září 2011 v 18:19 | Jeanette |  Co je nového?
Volám třikrát hurá, voilá, sláva XPčkám! :) I když mi tedy nejdřív daly zpočátku pěkně zabrat. Po několika měsíčním koumání se mi konečně podařilo zprovoznit TR 2 Gold: The Golden mask! Mám neuvěřitelnou radost! Ale chci se ještě chvíli napínat a Gold si hezky dohrát až po tom, co si zahraju plnou hru. Ačkoliv ji znám už nazpaměť... Alespoň si to pak víc užiju. Zatím jsem si zkusila pár okamžiků z prvního levelu, kde Lara spadne do jezírka. Bohužel ji na břehu zavalila koule, takže jsem to na chvilku vzdala, stejně to bylo jen pokus, a řekla jsem si, že to zkusím jindy :)
Ale to hlavní, co jsem vám chtěla říct - zjistila jsem, proč mi to nešlo. Základem je mít ten správný download a vědět, kam s ním. Takže pokud se i vy potýkáte s problémy s nainstalováním TR 2 Gold, mohu vám poradit. Stáhněte si hru na tombraiderchronicles.com (tu verzi Full). Základem je mít ve svém počítači nainstalovanou plnou verzi hry Tomb Raider 2 a mít CD právě v mechanice. Spusťte Setup.exe a vyberte adresář, v němž máte nainstalovanou základní verzi TR 2. Tam Gold nainstalujte.
Alespoň mně se to tak povedlo :) Takže já už se na to dobrodružství velmi těším. A levely v Tibetu pro mě byly neuvěřitelně strašidelné už v TR 2, nejspíš se se svými nervy vrátím v Golden Mask zpět do svých zlatých, dětských let! :)

Moje hraní TR 2 - Level 1 - The Great Wall

24. září 2011 v 15:51 | Jeanette |  Jak hraju Tomb Raider II?
Moje nejsrdcovatější záležitost. Level, který mě seznámil s Lařiným tyrkysovým tričkem a copem, level, ve kterém jsem si vůbec poprvé vyzkoušela, jaké to je vytáhnout pistole a zkusit si nebezpečí na vlastní kůži. To víte, že mi Laru hned ten první tygr zabil... Ale možná to byl právě ten podnět k tomu, že jsem tu hru chtěla dohrát a oplatit mu to, a postupně jsem s ní natolik srostla, že si dnes bez ní snad ani nedovedu představit život :)


Dovoluji si říct přímo profesionální playing, protože mám tady vypočítaný každý krůček, každé vytažení zbraní... o tomhle levelu se mi občas i zdává. Jenom jeden krůček jsem si nevychytala, a to když mi Lara trošku brzo zabrzdila a už nestihla sebrat nefritového dráčka... Stane se :) Doženeme to v příštím levelu...

Dneska už tygrovi na začátku stíhám utíkat. A já nestřílím, co mi Laru neohrožuje :) Pokud vím, že to zvíře na Laru nemůže, nechám ho být. Opravdu nemám potěšení z toho stát na kraji skály a dívat se na bezmocné zvíře, jak se nemůže bránit a uniká pálivým a bodavým střelám...

Na četné otázky, zda Lara ve starých dílech na cíl sama automaticky míří zbraněmi, vám video odpoví, že ano :) A nevím, jestli by to vůbec šlo hrát, kdyby to nedělala. Každopádně je to skutečně chytrá dáma :) Jsem jí za to vděčná.

Neodpustila jsem si to a předvedla dokonce několik ukázkových stojek a šipek :) U těch pastí si to - i po dlouhých letech zkušeností - pro jistotu ukládám, kde to jde. Sice mám skoky natrénované, ale zkušenosti mě naučily i to, že Lařiny nožky občas umí zradit i v těch nejméně vhodných situacích :) Na konci u zlatého dráčka mám zvláštní způsob sestupu dolů po žebříku, nicméně jsem zjistila, že to trošku urychluje postup, ačkoliv pro Laru je to zřejmě trošku bolestivé. Na konci jsem nechala intro i statistiky.

Jenom teda vůbec nevím, proč se ten zvuk nahrál tak potichu... Pár dalších levelů to holt budu muset testovat. Do uší mi to přímo řve, ale ve videu... nic moc :)


NASA potvrdila, že družice spadla na Zem. Zbytky se zřejmě povalují v Tichém oceánu u Havaje.

24. září 2011 v 15:16 | Aktuálně.cz - autor článku je Reuters |  Nové vědecké poznatky a objevy
Washington - Nefunkční výzkumný satelit UARS dopadl na Zem. Na svém twitterovém účtu to sdělil americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). NASA v sobotu po deváté hodině uvedla, že trosky ze satelitu dopadaly na Zem mezi čtvrtou až šestou hodinou středoevropského času. Zda způsobily nějaké škody, ale zatím není jasné. Podle NASA se družice krátce před dopadem pohybovala směrem na východ a přeletávala přes Kanadu, Afriku a rozsáhlé části Tichého oceánu. Kde přesně trosky družice skončily, není schopna NASA s jistotou říci.


UARS - Upper Atmosphere Research Satellite

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zpráva z 24. září 2011

Mluvčí Evropské kosmické agentury Bernhard von Weyhe vyloučil, že by zasáhly evropský kontinent. "Nejpravděpodobnější je nyní severní Amerika," řekl.

NASA na svém twitterovém účtu uvedla, že jako nejpravděpodobnější místo dopadu se jeví Kanada. Zprávy dalších uživatelů Twitteru hovoří o tom, že zbytku UARS se mohly ocitnout poblíž města Okotoks jižně od Calgary v západní části Kanady.

Družice se řítila k Zemi šest let

UARS, celým jménem Upper Atmosphere Research Satellite, vynesl v roce 1991 na oběžnou dráhu raketoplán Discovery. Informace o změnách ve vyšších vrstvách ovzduší, zejména ozónové vrstvě, posílal na Zem až do roku 2005, kdy mu došlo palivo. Od té doby se nekontrolovatelně řítí k zemi.

Podobně velké "návraty" vesmírných těles jsou ojedinělé. V poslední době nejobávanější byl návrat 120tunové ruské vesmírné stanice Mir. Její zbytky ale spadly podle plánu do Tichého oceánu. Předchůdce Miru, americká orbitální stanice Skylab, spadla v roce 1979 do Indického oceánu.

Zajímavostí je, že menší části Skylabu dopadly také do okolí australského města Perthu a radnice pak poslala do Ameriky pokutu za znečišťování veřejného prostranství. Vše musel "žehlit" tehdejší prezident Jimmy Carter, který se za dopad amerických trosek Australanům telefonicky omluvil.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKTUALIZOVÁNO, 24. 9. 2011, 17:21
Kde přesně trosky družice skončily, ale není schopna NASA s jistotou říci.Například nad texaským San Antoniem zachytil fotograf snímky světlých objektů padajících z nočního nebe. Na Havaji jiný svědek zahlédl na nebi dva padající objekty, které za sebou zanechávaly silnou, světlou stopu. Vidět byly po dvacet minut.

"Vypadalo to jako kometa, podle mého odhadu skončil objekt v oceánu," citovala Roberta Jeffcoata CNN. Velitelstvi strategických sil Spojených států tuto hypotézu potvrdilo, když uvedlo, že podle jeho poznatků se satelit rozpadl v atmosféře nad Tichým oceánem mezi Havajskými ostrovy a státem Oregon na západním pobřeží USA. Jeho trosky tak zřejmě skončily v oceánu.

Podle odborníků mohou být trosky rozprostřeny na ploše široké 800 kilometrů a vzhledem k tomu, že Zemi ze 70 procent pokrývá oceán, skončily pravděpodobně v něm. "Šlo o velmi malé kousky, a to přesto, že samotný satelit byl veliký jako autobus. Jeho podstatná část ale shořela v atmosféře a přečkaly jen drobné části, které jsou výrazně poškozené a pokud skončily v oceánu, jsou nadobro pryč," upozornil pro BBC mluvčí NASA Stephen Cole.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Dáreček od Lexi

24. září 2011 v 13:03 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Lexi vyrobila svým SB krásné dárečky s pomocí XNA Lara. U mě se skutečně trefila, protože mi věnovala mého oblíbeného Transformera Optimuse :) Moc ti děkuju, Lexi, je krásný!


Krásné momentky za časů strávených u hraní Angel of Darkness

24. září 2011 v 12:44 | Jeanette |  Tomb Raider VI: The Angel of Darkness
Když jsem dokončila focení screenshotů k TR 2, zveřejnila jsem ty nejpovedenější obrázky. I u Angel of Darkness bylo pár úžasných momentek. Pojďme se podívat na ty nejlepší...

Jejda... Ho-hodnej pejsek...Jiří Kajínek: Žádný útěk jsem neplánoval

24. září 2011 v 10:35 | Aktuálně.cz - autor článku je ČTK |  Jiří Kajínek: Vrah nebo oběť?
Na doživotí odsouzený Jiří Kajínek napsal tento týden ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi, že neplánoval útěk z karvinské věznice. Odtamtud byl známý vězeň právě kvůli podezření, že chce uprchnout, na konci července přeložen do věznice Mírov na Šumpersku. Ministerstvo trvá na tom, že obavy z Kajínkova útěku byly oprávněné, píše sobotní Právo.


Jak hraju Tomb Raider II?

23. září 2011 v 19:23 | Jeanette |  Tomb Raider II: Starring Lara Croft
Druhá hra s Larou Croftovou. Díl, který mě k Laře přivedl a který mě naučil ji milovat. Hra plná krásné strašidelné atmosféry, logických hádanek a naprosto dokonale zpracovaných scenérií. Je to jeden z těch klasických dílů, kdy je Lara oblečená do tyrkysového trička, na stehnech se jí autoritativně pohupují dvě pistole a záda jí zdobý dlouhý, okouzlující, vlající cop. Začneme v Číně. A oběhneme skoro celý svět, abychom se nakonec vrátili tam, kde to vlastně všechno začalo - pod Velkou Čínskou zeď...

TOMB RAIDER II: STARRING LARA CROFT - JAK HRAJU JÁ?

Čína
- The Great Wall - Velká Čínská zeď

Itálie
- Venice - Benátky
- Bartoli's Hideout - Bartoliho úkryt
- Opera House - Dům opery

Ropná plošina
- Offshore Rig - Ropná plošina
- Diving Area - Podvodní plocha

Pod mořskou hladinou
- Wreck of the Maria Doria - Vrak lodi Maria Doria
- Living Quarters - Obytné kajuty
- The Deck - Na palubě

Tibet
- Tibetan Foothills - Tibetské předhůří
- Barkhang Monastery - Barkhangský klášter
- Catacombs of the Talion - Talionské katakomby
- Ice Palace - Ledový palác

Čína podruhé
- Temple of Xian - Xianský chrám
- Floating Islands - Létající ostrovy
- The Dragon's Lair - Dračí doupě

Surrey
- Home, Sweet Home - Domov, sladký domov
- Lara's Home - Lařina vila; tréninková část hry


Zázračná figurka od Tonneru...

23. září 2011 v 18:47 | Jeanette |  Tomb Raider - Zajímavosti
Ne, nenašla jsem žádnou novou figurku Lary, jejíž vydání a výroba se chystá. Zato jem našla úžasný web, který se zabývá jednou z již vydaných figurek - figurkou Lary z Legend od firmy Tonner. Autor webu (nebo možná autorka?) si s figurkou neskutečně hezky hraje a obléká ji do starých známých outfitů a pak ji fotí tak, že vypadá opravdicky. Určitě se na web podívejte, protože ty fotky jsou výborné. A pokud figurku vlastníte, třeba se nechte inspirovat, nebo to můžete zkusit i s nějakou jinou. Pokud máte také takovou fotogenickou :) Podívejte se na odkaz a následujte v menu možnost GALLERY. Ty fotky jsou skutečně až překvapivě pěkné :)

Následuj odkaz TADY.


Moje hraní TR 2 - Level 0: Lara's Home

23. září 2011 v 18:02 | Jeanette |  Jak hraju Tomb Raider II?
No jistě :) Přece bych vás o to nemohla připravit. Slibovala jsem vám sice level první, což je Velká čínská zeď, nicméně byl by hřích nezveřejnit i tohle :) Vždyť pobíhání po Lařině vile, to je jedna z těch velkých věcí, který činí TR 2 tak oblíbeným. Zavírání Winstona do mrazáku, běžet závod s časem v bludišti (tu cestu mám tak vžitou v prstech, že bych ji snad nezapomněla ani po vážném úrazu hlavy), předhánět sám sebe a získat co nejlepší čas na výcvikové dráze... Kde jsou ty časy, kdy jsem v Lařině vile v TR 2 byla schopná strávit třeba celý den?


Vy, kdo TR 2 znáte, určitě si rádi připomenete volné pobíhání po Lařině domě, vy, kdo se na TR 2 teprve chystáte, můžete se se starou dobrou vilou právě teď seznámit. Samozřejmě jsem nezapomněla ani na legendární zavírání Winstona do mrazáku, uvidíte to tam :) Vlastně ho zavírám pravidelně, když jdu do bludiště, neboť jednou se mi stalo, že aktivně Laru následoval až do prostřed bludiště a pak se chudák nemohl vymotat ven a navíc trošku vadil v cestě... Takže chuděrku dědulu takhle uklízím :) Ale zase ho pustím, nebojte se...
Hm... Vzpomínám si, jak jsem ho jako malá zavírala pořád, protože mi ty jeho špičaté šosy přidaly hrozně strašidelné! A on je to vlastně jenom takový miloučký stařík :) Taky ráda vyskáču až na střechu a vydám se až za brány sídla. Ale to už se mi do videa nevešlo a navíc YT je takových triků plný :)

Navíc uslyšíte Laru s opravdu charismatickým hlasem. Juddith Gibbins byla v té době skutečně vybrána dobře :) Na dráze se mi podařilo vykouzlit výsledek 1:23. Jsem ale opravdu hodně z formy, jednou se nám s Larou povedlo 1:14. Ale to byl skutečně unikátní boj :) Měla jsem naplánovaný každý krůček... Pravda, trošku jsem to pozapomněla. Hned po běhu na dráze jsem šla do tanečního sálu, abychom si procházku zpříjemnili krásnou, benátskou hudbou...

Dobře si tento level zapamatujte, neboť se do něj vrátíme na samotinkém konci hry... Jen v poněkud akčnější a zároveň romantičtější atmosféře...


Od Kofo 25 za spřátelení

23. září 2011 v 15:31 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Od nového SB Kofo 25 jsem dostala diplom za spřátelení s mým oblíbeným TR Anniversary. Děkuju :)