Srpen 2011

Foto pro měsíc září

31. srpna 2011 v 21:09 | Jeanette |  Picture of the Month
Tentokrát budete mít volbu nesmírně těžkou. Vybrala jsem totiž to nejlepší z nejlepšího - nádherné TR Wallpapery od Nicobasse. A ne jen tak obyčejné. Nicobassovy wallpapery - a zejména některé z nich - jsou úchvatné hlavně tím, že novodobě ztvárňují situace, které známe již léta a to ze starých dílů Tomb Raider. Vytváří je tak důvěrně, že tomu věříme.

Vybrala jsem právě několik těchto wallpaperů, v nichž jako by Lara vypadla z některého ze svých starých dobrodružství. Všechny obrázky jsou výtečné a bude nesmírně těžké vybrat ten nejlepší...

Pusťte se směle do toho :) Tentokrát máte skutečně velký výběr...

1. Scéna s raptory, jako vystřižená ze Ztraceného údolíUteklo to jako voda...

31. srpna 2011 v 20:20 | Jeanette |  Co je nového?

Taky se vám zdá, že to uteklo nějak rychle? Mně to tak připadá obzvlášť, protože zatímco jsem si povšimla, že jiní už se ke konci srpna začínali doma nudit, já jsem prázdniny strávila na brigádě, takže dle mého názoru utekly celkem rychle a na nudu jsem si nestihla ani vzpomenout :) Ale pravda - prázdniny mám od června a oficiálně mi končí až v září, než začne semestr na vysoké.

Pro mnohé z vás jistě ale začne desetiměsíční kolotoč již zítra. Poslední den letních prázdnin ubíhá jako voda a zbývá jenom pár hodin...
Já vám do nového školního roku přeji jenom samé úspěchy, krásné známky, nepříliš přísné učitele a ať ho úspěšně dokončíte a zakončíte nějakým pěkným vysvědčením. Pro ty, které letos čeká maturita, mám malou, povzbuzující radu: Nebojte se, zvládnete to :) S nadhledem a úsměvem jde všechno líp a hlavně si pamatujte, že štěstí přeje připraveným.


Kapitola XIII.

31. srpna 2011 v 16:11 | Jeanette |  Odrazy budoucnosti
ATLANTIDA, HANGÁR: NEDOSTATEK VĚDCŮ
Z hangáru s Puddle jumpery se kromě vrčení motorů a hučení z rozsvícených světel neozývalo vůbec nic. Evelin bylo jasné, ještě než do místnosti vstoupila, co tam najde. Nebo spíš koho tam najde.
Za jedním z malých vzdušných vozítek, které se momentálně nacházelo v pokročilé fázi rozkladu, seděl u stolu Rodney. Alespoň z dálky se zdálo, že u stolu sedí. Ale když k němu Evelin došla, zjistila, že její nejgeniálnější vědec usnul přímo na klávesnici svého notebooku. Klidně stiskla tlačítko pro ukončení matematického programu, aby umlčela vtíravé pípání doprovázené dráždivým červeným blikáním.
To náhlé ticho Rodneyho probudilo. Zdálo se, že zvuk oznamující chybné a neuskutečnitelné výpočty slyšel tak často, že u něho ze zoufalství usnul. A teď bez něj spát nemohl.

O blogařích, o psaní, o blozích: i blogování má svá pravidla

30. srpna 2011 v 22:09 | Jeanette |  ...a ten zbytek?
"Cože, ty máš blog...?" uslyšíte od známého, když se před ním potichu zmíníte, že máte svojí vlastní doménu na blog.cz. Následuje pohrdavý pohled a dotyčná osoba začne pochybovat o tom, zda není vaše IQ hluboko pod hranicí normálu, ještě níž, než si vůbec myslela. Taková reakce samozřejmě dokáže jednoho od práce odradit. Vědomí práce, která má stejný efekt jako házení hrsti hrášku proti zdi není nic povzbuzujícího k jejímu dalšímu pokračování.
Ale vy můžete tomu člověku dokázat, že váš blog takový není. Že není důvod vyvyšovat ostatní weby nad blog. Že za návštěvu stojí a že se na něm dá najít spousta zajímavých článků. Chce to jenom trochu nápaditosti a kreativity.
Pokusím se vám rozepsat o blogování, jak ho vidím já - a věřte, že to tvrdím na základě pětiletých zkušeností...Aktualizován článek o SB

30. srpna 2011 v 16:17 | Jeanette |  Co je nového?
Tak tedy, po dlouhé době jsem si řekla, že je opět nutno aktualizovat článek o spřátelených blozích, jednak se u vás podstatně změnily designy a jednak vás pár přibylo. Článek můžete následovat zde. Všichni se mi ale do tohoto článku nevešli, takže nová SB jsem přidala do článku číslo dvě. Tam se najde Axalarad, André, Pimpinela, Lori a Lexi, prozatím :)

Jinak, opět se to neobešlo bez několika změn. Lufík se nyní nachází ve skupině Elite, stejně jako Lexi, kam jsem ji dala hned.

Máme tu taky dvě smazaná SB. Jsou jimi Wampiirka a to proto, že svůj blog zřejmě zrušila. Dále Kofo 24. Asi si říkáš proč - sama totiž mám v pravidlech, že spřáteluji s blogy, které jsou alespoň 2 měsíce staré. Spřátelení s tebou tedy znamenalo jít proti vlastním pravidlům :( Já sama nevím, proč jsem to pravidlo vypustila z hlavy, když se jím normálně řídím a moc se omlouvám... Je to z toho důvodu, abych věděla, čím se ten člověk na blogu zabývá, po dvou měsícíh existence blogu je již vidět jakási "kostra". Tys měl blog pár dní a já tudíž nevěděla, co mám očekávat. Vzhledem k tvému obsahu navíc usuzuji, že se naše zájmy rozcházejí... :( Takže se nezlob, je mi to vážně moc líto... Snad později.

Dále jste si asi všimli nových ikonek v Top Affs, které jsem vyrobila pro blogy ze skupin Top a Elite. Seřazené jsou podle toho, kdo se se mnou nejdříve spřátelil - zanechala jsem původní seznam v pořadí, jak byl ještě psaný.

Toť tedy prozatím vše :) Jenom na závěr můžu prozradit, že celkem je tu 33 spřátelených blogů a v každé skupině se jich nachází 11 ;)

Jinak vyřešená kamera neznamená nekvalitní zážitek ze hry...

30. srpna 2011 v 15:19 | Jeanette |  PSP a vše okolo
Vlastně se už delší dobu zabývám přemýšlením nad tím, proč se počítačovým hrám říká právě počítačové hry. Když si to vezmete z historického hlediska Tomb Raider, zjistíte, že první díl byl nejdříve zkonstruován pro herní konzoli Sega Saturn a PlayStation. Vydat hru na počítač vůbec nebylo v původním plánu (ještě, že si to nakonec rozmysleli!). Herní konzole a počítač byly pro hry vždy trošku rozdílné pojmy. Vzhledem k tomu, že herní konzole je vyloženě prostředek, na kterém můžete hrát do sytosti, počítač je prostředkem nejen k zábavě, ale hlavně k práci a spojení se světem internetu. Tudíž je logické, že některé možnosti, které dovoluje PlayStation nebo X-Box 360 jsou důmyslnější než ty, které umožňuje počítač a zážitek z titulu hraného na počítači se může zcela lišit od zážitku z hraní toho samého titulu na speciální herní konzoli. Ačkoliv je mezi populací nejvíce těch, kteří hrají převážně na počítači. Zřejmě je to tím, že počítač má - narozdíl od PS2 nebo X-Boxu - doma každý ;)

To by bylo k úvodu, k důležitému pochopení hlavního rozdílu v tom, proč je TR Legend na PSP tak strašně jiná (lepší) než na PC. To se samozřejmě týká jen mého názoru. Kdo není takové nemehlo jako já a rozumí si s myší, jeho počítač si přesně rozumí s požadavky hry, nemusí se mnou souhlasit. Ovšem tento článek nemá hodnotit ;) Takový článek jsem psala před pár týdny. Tento článek má podrobně popsat, jak se to celé dá celkem pohodlně a jednoduše ovládat na přenosné konzoli PlayStation Portable.

Jak já ze zkušenosti po x-letech hraní Tomb Raidera říkám: Jde prostě jenom o zvyk...


Bannery pro Andrého

29. srpna 2011 v 20:45 | Jeanette |  Ode mě pro vás
Před pár dny jsem slíbila Andrému, že mu vyrobím banner k jeho novému dessu. Tak jsem se na to dneska vrhla :) Zabralo mi to asi dvě hoďky, to by člověk neřekl... :D Ale jsem dneska nějak bez nápadu...

Hlavně teda doufám, že se ti bannery budou líbit a že je i třeba nějak užiješ, André :) Snad se i hodí k novému dessu. Udělala jsem několik verzí - ke každému banneru ještě jednu takovou přesladěnější verzi, proto si vyber tu, která ti vyhovuje nejvíc a která se ti nejvíce líbí. Nebo je můžeš používat střídavě... anebo vůbec. To je na tobě :) Užij je dle libosti :)Kajínek vs. Pearl Harbor

29. srpna 2011 v 14:41 | Jeanette |  Singl týdne
Dech beroucí příběhy, inspirované skutečnými událostmi (i když, pravda, hooodně přikreslené a to oba dva), s uchvacujícími soundtracky, které mnohdy proslavily film více, než herci nebo samotný příběh... Však to znáte :)
Tentokrát jsem zvolila filmový souboj... Přemýšlela jsem, že bych dala do souboje s Pearl Harborem Armageddon, protože ten má taky báječný soundtrack... Ale to by tu byl zase dvakrát Ben Affleck :P A nechceme nikomu nadržovat... :D

Kamil Střihavka a Lucie Bílá - Samota

Faith Hill - There You'll Be


Dostaneme se příští týden do vězení nebo do ruhé světové války? :)

Přeložený TR komiks od Jeanette: Lara Croft as the Tomb Raider #02

29. srpna 2011 v 14:17 | Jeanette
Další překladatelská práce, trošku lepší než předchozí, ovšem pořád trošku kostrbatá :) Hlavně se musím omluvit za jednu větu na šestém obrázku: Profesor tam říká: "...sahají dál než k nejnovějším módním časopisům." Věta v kontextu nedává samozřejmě smysl. Má tam být "...nesahají dál, než k nejnovějším módním časopisům." Vůbec nechápu, že mi to tenkrát nedošlo :)

Český překlad komiksu ke stažení na ulozto.cz:Co se týče děje, tentokrát s Larou nahlédneme do několika okamžiků její minulosti, staneme se dokonce svědky oné legendární tragické chvíle s leteckou havárií či chvíle, kdy se z aristokratky stala vykradačka hrobek. Tenhle komiks považuji za milý, originální, má hezký příběh a líbí se mi kreslené zpracování.


Český překlad TR komiksů od Jeanette Croft

28. srpna 2011 v 13:37 | Jeanette |  Tomb Raider - Co se jinam nevešlo
Překládání z angličtiny je už pár let mým malým (i když zatajovaným) koníčkem. Sice nejsem přeborník, moje věty občas nemají hlavu ani patu a semtam se mi podaří nějaké slovo úplně jinak pochopit a převrátit tak celou větu, nicméně myslím, že mé překladatelské pokusy postačí k tomu, abyste alespoň pochopili, o co se v komiksech jedná :) Jde o sérii komiksů, které byly vydány jenom v Americe. Komu se nechce číst originály, může si příběhy vychutnat v češtině...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OFICIÁLNÍ TOMB RAIDER KOMIKSY
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Úvod do série
Aneb poznejte Lařinu minulost ještě před celou komiksovou sérií.


________________________________________________________________

Merlinův kámen
Lara Croft a Chase Carver pospolu. V pěkném pravěkém dobrodružství. Komiks je na dvě části.


________________________________________________________________

-- MORE COMING SOON--
________________________________________________________________

Přeložený TR komiks od Jeanette: Lara Croft as the Tomb Raider #01

28. srpna 2011 v 13:27 | Jeanette
Tento komiks jsem překládala asi před dvěma lety. Nedávno jsem na svoje přeložené práce opět narazila, tak jsem si říkala, že vám je sem dám. Na komiksech dále pracuji. Překladatelství z angličtiny je další věc, která mě docela hodně baví - ačkoliv moje slovní zásoba i gramatika pokulhává, nicméně není to nic, co by nevyřešil slovník - aktuálně mám přeloženou i TR knihu The Amulet of Power. I tento překlad sem plánuji dát, až bude práce hotová...

Komiks jsem také zazipovala (díky nápadu Ramireze, samotnou by mě to asi netrklo) a uložila, abyste si ho mohli stáhnout vcelku a popřípadě třeba i vytisknout a založit.

Komiks s českým překladem ke stažení (ulozto.cz):Zatím si užijte první komiks :) Akorát teda omluvte ten naprosto příšerný český slovosled, přeci jen, jsou to mé první pokusy a už jsou to nějaké ty roky zpátky, kdy jsem to překládala ;)


Inkové nám po sobě v TR Legend skutečně něco zanechali...

27. srpna 2011 v 14:52 | Jeanette |  Tomb Raider - Zajímavosti
Jistě už jste někdy přemýšleli nad tím, jestli artefakty, které hledáme v Tomb Raider skutečně existují. Asi si musíme chtě nechtě přiznat, že Lara Croft mezi historiky a badateli v oboru dějin moc úspěchů a autority nesklízí, protože povětšinou v Tomb Raider hledáme poklady, které nikdy neexistovaly (viz kameny z TR 3, Xianská dýka nebo Potomek Atlantidy), objevily se v nějakých legendách (například Kámen mudrců) nebo je Lara Croft už ve svém herním světě našla, ačkoliv skuteční badatelé o jejich skutečnosti pochybují nebo se tyto artefakty pokouší najít již několik desítek let (třeba Excalibur, bájný meč krále Artuše).

Přesto najdeme v Tomb Raider Legend trošku pravdy. A to v misi hned první, která se odehrává v Bolívii, poblíž jezera Tiwanaku. Civilizace Inků obývala jihoamerický kontinent kolem roku 1 500 našeho letopočtu. Na území, které dříve patřilo Inkům, dnes najdeme státy Peru nebo Bolívii. Právě do Bolívie tvůrci TR Legend skryli jeden z předmětů, který Inkové skutečně používali a to ve svých náboženských rituálech.

Tím předmětem je Zlatý obětní nůž.


V mytologii civilizace Inků byl nejvyšší bůh slunce zvaný Inti. V období letního a zimního slunovratu se konaly slavnosti, které byly provázeny zvířecími oběťmi právě tomuto bohu. Je vyobrazen na rukojeti nože s velkou pokrývkou hlavy a vsedě. Oběťmi byla zvířata od ovcí po lamy. Zvířata byla zabita na svatém oltáři (na spodním obrázku uprostřed). K těmto oltářům byl přísup po schodech (na spodním obrázku vlevo). Při takových náboženských obřadech se používaly právě zlaté obětní nože s vyobrazením boha Intiho. Tyto nože ovšem nebyly z bronzu ani ze stříbra jako v TR Legend, nýbrž pouze ze zlata.

Exemplář na spodním obrázku pochází z inckého střediska v severní části Peru. Byl vyroben v letech 1 300 - 1 466.

Zdroj informací:
Kniha Starověké stavby včera a dnes


Kapitola 20. - Bambusová minisukně a podprsenka z kokosů

27. srpna 2011 v 0:38 | Jeanette |  You're the one of us...
Plán se rozjíždí a policisté se nesmí prozradit, dokud se jim nedostane do rukou ten správný důkaz... Stejně tak Ann Taylor musí posbírat dostatek důkazů, aby dostala malého Alvina zpět k matce.
Rozplést tohle klubko bude jistě zajímavé. A neobejde se to bez jistého hereckého talentu a umění improvizace.


TR Legend - Screenshoty

26. srpna 2011 v 20:59 | Jeanette |  Tomb Raider VII: Legend
TOMB RAIDER: LEGEND - SCREENSHOTY

- Bolivia: Tiwanaku - Seznamte se s Tiwanaku
- Peru: Return to Paraíso - Zpět do minulosti
- Japan: Meet with Takamoto - Seznamte se s Yakuzou
- Ghana: Purshuing James Rutland - Objevte krásu Afrických vodopádů
- Kazakhstan: Project Carbonek - Zpátky do roku pětačtyřicátého
- England: King Arthur's Tomb? - Že bychom konečně našli legendárního krále?
- Nepal: The Ghalali Key - Kdo by to řekl, co ta Ameliina věcička dokáže?
- Bolivia: The Looking Glass - Staré přátelství nerezaví...

- Loading Screens

Screenshoty jsem fotila já sama (pokud není uvedeno jinak), prosím NEKOPÍROVAT.


Vy jste mě teda úplně, ale úplně dostali...

26. srpna 2011 v 16:59 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Mně je úplně jedno, jak tenhle článek bude znít, jestli namyšleně, egocentricky nebo povrchně. Fakt je mi to jedno. Ale já to zveřejnit prostě musím... Protože dvě z mých nejoblíbenějších SB mě naprosto dojala...

Dvě moje milovaná SBnka, holky, kterých jsem si za dobu, co znám jejich blogy, stihla opravdu neskonale vážit, pro mě vyrobily nádherné dárečky k narozeninám. Děkuju vám, jsem opravdu velice ráda, že si mě tak vážíte, ani si nedokážete představit, co všechno to pro mě znamená... I vy dvě jste pro mě velmi důležité a to, co jste pro mě udělaly mi říká, že jsem si na blogu skutečně našla to správné místo. Vážně nedokážu popsat, jak moc mi to udělalo radost a jak si vás za to vážím, že jste si na mě vzpomněly, holky :) Děkuju. Takovéhle věci si pamatuju a snad vám to budu někdy moct oplatit alespoň z poloviny tak krásně...

A věřte, že to nejsou jen planá slova.

Krásný dáreček od Magie...

"Prvé na čo by som chcela upozorniť, že dnes je významný deň:) Nie tak pre mňa ako pre Jeanette. Pretože dnes táto úspešná blogerka oslavuje narodeniny:)
Chcela by som jej popriať len to najlepšie čo na svete existuje, pretože Ty si to zaslúžiš(už za ten skvelý blog):)"


Vážně nevím, co říct, Magie. Pro mě jsi byla vždycky úžasná osůbka a jsem ráda, že znám někoho s tak dobrým srdíčkem. Ono se to dneska zase tak často nevidí...

Krásné věnování od Markétky, napsané přímo od srdíčka...


Dnes 26. srpna slaví své 20. narozeniny jedna vyjímečná osoba v mém životě. Tou se stala Jeanette. Tímto článkem bych jí chtěla popřát k narozeninám, leč netuším jak vyjádřit to, co cítím a chci sdělit. Zkusím začít tedy z nějaké strany.
"Co Jeanette pro mě znamená?
Tohle se nedá popsat jediným slovem, ba ani jedinou větou. Díky Žanetce jsem se odhodla k mnoha věcem. Například sledovat Kriminálku Miami od první epizody, chtít hrát hru Tomb Rider a mnoho dalších věcí. Ale díky ní jsem poznala, že psaní opravdu kvalitních textů vychází hlavně ze srde. Díky ní jsem rozhodla nezahodit svůj talent na jazyky, hlavně co se týče češtiny, a snažím se v něm pocvičit. Díky ní píši nadále povídky, které někdy nestojí ani za zrnko máku, jenže pravda je taková, že kdybych tenkrát před rokem na Jeanette náhodnou nenarazila, nejspíš by tento blog už neextitoval, nebo by byl zaměřen na něco jiného.
Žanetko, ty pro mě znamenáš opravdu hodně. Každý tvůj komentář mě potěší. Jsi zlatíčko. I když tě znám pouze jeden rok, zdá se mi, jak bych tě znala už léta. Pro mě jsi velká osobnost, která má před sebou velikou budoucnost. Přeji Ti, aby se ti vyplnila všechna tvá přání a sny."
Myslím, že kdybych Ti měla dát nějaký dárek, žádný by se mi nezdál moc dobrý. Vím, že ty od nikoho nic nežádáš, ale já jsem doufala, že když si na tebe už jenom vzpomenu, udělá Ti to obrovskou radost. Přesto jsem zkusila ukutit takové maličké přání. Je speciálně psáno vytvořeno jen pro tebe :)

Dnes je Tvůj veliký den.
Já Ti přeji, ať se Ti splní každičký sen.
20 je pěkné číslo.
Tolik let už máš za sebou
jsem ráda, že za tu dobu jsem se mohla seznámit s tebou.

Přeji ti...
... aby jsi kráčela vždy za tím, co chceš.
... aby jsi nebyla smutná, když se ti něco nepovede, každý se může splést.
... aby jsi byla šťastná a užívala si života.
... aby jsi byla zdravá.
... aby jsi měla život naplněný láskou.
... aby tvůj blog navštěvovalo stále více lidiček.
... aby tvé další roky života byly plné pohody a přátelství.
... aby Tě vítr zavál tám, kam míříš.

... VŠECHNO NEJLEPŠÍ!


Marky, psala jsem to už do komentářů k tobě na blogu... A myslela jsem to naprosto upřímně. Věř, že už si nikdy nebudu myslet, že je nějaká moje práce marná, protože si vzpomenu na tebe a budu vědět, že ji vždycky oceníš a že mě v ní vždy podpoříš...

Vážně si nedokážete představit, co to pro mě znamená, holky. A pamatujte si, že moje heslo zní: Jak vy ke mně, tak já k vám... A budu se snažit vám to vrátit.

Děkuju. Je krásné vědět, že mě máte rádi, ba možná že jsem pro vás i osobností. Pro Magie jsem úspěšná blogerka a pro Marky jsem zřejmě inspirující osobou se skvělou budoucností, jak ona sama napsala. Tohle mi říká, že moje práce má smysl a že vám dělá radost. I vy ji děláte mně. Děkuji vám. Vaše přízeň je pro mě tím nejlepším dárkem... Je skvělé vědět, že přes blog se dá seznámit s tak úžasnými lidmi. Mám vás ráda :)

Lara Croft: Že by se ta řeka někde zapomněla...?

26. srpna 2011 v 13:54 | Jeanette |  Tomb Raider - Chyby ve hře
Legrační situace nastane, když se vám ve videu v misi odehrávající se v Peru, úplně vypaří ze záběru řeka. To pak vypadá, jako by Lara doslova plavala ve vzduchu :) Asi jsem to způsobila já, počítač má trošku slabší grafiku, takže jsem ve hře vypla vodní efekty, celoobrazové efekty, stíny a tak dále... Takže když hraju, voda tam je, ovšem ve videu už ne... Anebo se vám to stává taky? :)


Páni... že by se mě ta voda tak zalekla?


Kapitola XII.

26. srpna 2011 v 13:40 | Jeanette |  Odrazy budoucnosti
ATLANTIDA, GALAXIE PEGAS, MÍSTNOST S KAMERAMI: CSI ATLANTIS
"Chceš říct, že jsi seděla tři hodiny před kamerama úplně zbytečně?" ohradila se Evelin.
"Eve, ty prášky se k němu musely nějak dostat. Nemohly se na tom stolku prostě jenom tak zhmotnit. Navíc, James je natolik chytrý, aby byl schopný najít způsob, jak obalamutit kamery." Opáčila Jana. Současně rozrazila dveře od Kamerové místnosti. Karl, který se tu momentálně nacházel a který takový vpád nečekal, se polekal. Krabice s kazetami nacházející se v jeho náručí spadla na zem, převrhla se a kazety se rozsypaly.
"Ditie, omlouvám se. Nechtěly jsme vás polekat." Omlouvala se Jana a urychleně přiskočila k mladému technikovi, aby mu pomohla uklidit nepořádek. Evelin se k ní přidala.

Nádherný obrázek od Lufíka

26. srpna 2011 v 13:22 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Vy jste na mě dnes všichni tak hodní :) Axalarad mi vyrobil obrázek, André se mnou spřátelil blog a Lufí mi vyrobila nádherný 3D obrázek. Jako byste ty moje dnešní dvacetiny vytušili :) Každopádně tahle nádhera mi udělala obrovskou radost. Už delší dobu obdivuji u Lufíka obrázky, které vyrábí k rozcestníkům... A teď mám svůj vlastní!! Moc děkuji, je nádherný. A k designu se velmi hodí :)

Vážně ještě jednou moc děkuji...

Za spřátelení od Axalarada

26. srpna 2011 v 13:15 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Axalarad mi vyrobil za spřátelení nádherný diplom. Moc děkuji!
P.S. S bannerem se flákám, já vím :) Snad dnes :D


Děkuji, je moc krásný :)

Dva krásné avatary od Marky

25. srpna 2011 v 11:56 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Marky se vrátila k vytváření grafiky na přání. Hned jsem se zapojila, protože její grafika mě vždycky fascinovala :) Pustila se do toho hned a na přání mi vyrobila dva krásné avatary...


Děkuji, Markétko, jsou opravdu moc krásné a udělaly mi velkou radost...