Červenec 2011

Jsem hotová :)

31. července 2011 v 21:37 | Jeanette |  Co je nového?
Uf. Přišla jsem před chvílí z práce, kde jsem byla od půl osmé od rána :) Takže celý den jenom píp, píp, chramst mašiny s papírem "Dobrý den!" "Děkuji!" "Na schledanou!" "Je na tohleto sleva???" "Můžete pohnout zadkem?" "To je dost, že taky otevřeli novou pokladnu!" :) Jeden by řekl, že o nedělích budou chtít lidé odpočívat, ne nakupovat. Ale je to jejich věc, že :)
Takže jistě pochopíte, když plány na dnešek - tedy Soutěž o nejoriginálnější XNA Lara tvorbu - odložím na zítra. Stejně tak zítra bude vyhlášení VB, nový obrázek měsíce, Singl týdne... :) Takže když dovolíte, já se teď vydám do hajan, protože mám pocit, že jinak mi hlava pukne :) Zítra dopoledne si tedy můžete připravit hlasy a nové vtipné komentáře do nové VB ;)

P.S. V devět večer vlezu na svůj blog a počítadlo ukazuje 92 návštěv. Jsem dojatá, děkuji vám!

Kapitola I.

30. července 2011 v 21:47 | Jeanette |  Odrazy budoucnosti
ORDINACE DOKTORKY KRIZOVÉ, ATLANTIDA: ŠPATNÉ SNY
Jana právě odtrhla z nástěnného kalendáře další stránku. Díky téhle jediné připomínce pozemského života nezapomínala na takové drobnosti, jako že na Zemi je zrovna období Vánoc, léta nebo podzimu. Kalendář právě ukazoval údaj 2. března 2010.
V Rusku bude pravděpodobně ještě sníh. Představila si své dvě malé neteřinky na sáňkách. Při té představě se musela pousmát. Tak ráda by si s nimi zase vyjela na sníh.
Před dveřmi její ordinace netrpělivě přešlapoval James. Chvíli se odhodlával, než vyslal signál, aby o sobě dal vědět.
Byl očekáván, takže dveře se otevřely skoro okamžitě.

Odrazy budoucnosti - Info

30. července 2011 v 21:36 | Jeanette |  Odrazy budoucnosti

Odrazy budoucnosti


Obecně

Navazuje na?
Logicky navazuje na předchozí Fan povídky - Marta, Konec Wraithů a Gumový vetřelec.

Podle seriálové chronologie?
Nelze zařadit - použila jsem postavy i skutečnosti ze všech sezón dohromady.

Odehrává se v době:
Šest měsíců po poslední povídce Gumový vetřelec.

Skutečné, seriálové postavy?
John Sheppard, Carson Beckett, Rodney McKay, Radek Zelenka, Samantha Carterová, Daniel Jackson, Aiden Ford a Evan Lorne (snad jsem nikoho nevynechala :))

Nové postavy, ovšem stejně důležité, jedoucí na stejné vlně, inspirované mými přáteli?
Jane Deafová, Jana Krizová, Jeanette Squirellová, James Thruman, Karl Ditie, Marielle, Estel Tylerová, Evelin Messerová...

Stupeň vážnosti?
Zatímco předchozí povídky byly spíše myšleny komicky, tady se to víc váže k vážnosti a nabírá to skutečné prvky sci-fi.


TR Chronicles - Screenshoty

30. července 2011 v 21:07 | Jeanette |  Tomb Raider V: Chronicles
TOMB RAIDER: CHRONICLES - SCREENSHOTY


Řím
- Streets of Rome - Římské ulice
- Trajan's Markets - Trajanská náměstí
- Colosseum - Koloseum

Rusko
- The Base - Základna
- The Submarine - Ponorka
- Deepsea Dive - Na dně mořském
- Sinking Submarine - V zatopené ponorce

Irsko
- Gallows Tree - Šibeniční strom
- Labyrinth - Bludiště
- Old Mill - Starý mlýn

New York
- The 13th floor - Třinácté poschodí
- Escape with Iris - Útěk s Iris
- Red Alert! - Rudý poplach!

Screenshoty jsem fotila sama, prosím NEKOPÍROVAT.


Prosím vás! Přestaňte mě opravovat.

30. července 2011 v 20:20 | Jeanette |  Co je nového?
Nějak jste si za poslední dva dny zvykli opravovat mě. Opravování pravopisných chyb! Kde jste to proboha viděli?? Beru to jenom od Charlie, protože vím, jak jí to střílí do oka a že možná rozumí gramatice líp než já :) Ale nevím, proč mě opravujete vy ostatní, když sami na blogu chyby máte. Já vám to přece taky nedělám. Nejsem naštvaná, takže si to neberte osobně, ale jsem z toho trochu mimo, protože za poslední dva dny jste mě opravili 6x. Vím, že to myslíte dobře, ale posledních pár komentářů mi připadalo, jako byste ty chyby vyloženě hledali. Copak jsem vám to někdy udělala já? Myslíte si, že jsem neomylná? Já jen, aby se z toho nestal nový zvyk. Skutečně - já nemám doktorát z češtiny. Jenom maturitu, kterou jsem udělala na 89%. A pokud vím, někteří z vás, kdo jste měli problém s mými chybami nemáte ani tu maturitu.
Takže mám právo se splést, jelikož odborník opravdu nejsem.
Nebo vás mám začít taky opravovat?

Tak s videy stále nic :(

30. července 2011 v 18:03 | Jeanette |  Co je nového?
Vypadá to, že s videy to hned tak nepůjde. Přeinstalovala jsem Chrome, na kterém si pouštím blog (Mozilla mi bůhví proč už pár měsíců nechce blog pustit, pořád píše něco o Portu 80). Což znamená, že se nainstalovalo nové nastavení celého prohlížeče (nebo spíš resetovalo), vymazaly se všechny cookies a veškerá historie a stejně se mi videa zobrazují špatně. Tak mě napadá, že chyba opravdu bude na straně blog.cz :( Doufám, že už s tím něco dělají. Klidně bych články s videy aktualizovala, ale připadá mi to zbytečné, protože ta videa jednou fungují a jednou ne, zkrátka odkazy na ně v těch článcích jsou, jenom se prostě občas nezobrazují (buď úplně zmizí nebo se místo něj objeví malé video ze Singlu týdne). Takže nevím :( Pokud máte nějaký trik, budu ráda. Nicméně jsem ráda, že už jsou vyřešené alespoň komentáře a obrázky. Snad tohle nebude trvat dlouho...

Moje hraní TR Chronicles: Level devátý - Labyrinth

30. července 2011 v 15:52 | Jeanette |  Jak hraju TR Chronicles?
Labyrinth je pro mě nejhrůzostrašnější a nejděsivější level z celé hry, je mi devatenáct, ale i teď mi ta závěrečná část s děsivými zvířaty a stříbrnými světluškami, které Laru navádějí, dokáže strachy rozbušit srdce. Nevím, proč se tak bojím, asi stále psychická slabost ze šoku, který se mi stal při mém prvním hraní :D Možná proto mi trvalo tak dlouho, než jsem zveřejnila hraní mého dalšího levelu :D Nemohla jsem se k labyrintu vůbec donutit. Nicméně mám ho za sebou a těším se na ty další :)
Mise v Irsku jsou vážně pomsta od tvůrců!

P.S. Ohledně problémů s videy na blog.cz - osobně si myslím, že problém bude opravdu na straně blog.cz, nicméně youtube píše, že se tam také něco děje, takže oba problémy by mohly být propletené. Neklesejme na mysli, jistě se to spraví :) Jdu zkusit přeinstalovat prohlížeče a dám vědět, jak jsem byla úspěšná :DPravidla blogu

29. července 2011 v 20:08 | Jeanette |  Další maličkosti

Vůbec nevím, proč píšu pravidla blogu až po roce jeho existence :) Fakt nechápu, proč mě to nenapadlo dřív. Asi už mě štve ta slohovka v menu, takže jsem se rozhodla udělat kompletní článek a vyřešit to jenom odkazem na něj.

Myslím, že není třeba něco dodávat, pojďme rovnou na výčet :)

1) Slušné chování ještě nikdy nenadělalo nepřátele. Jsem si jistá, že se v komentářích obejdeme bez urážlivých výrazů, nenormálních projevů nebo vulgárních slov. Kdo by opakovaně chodil na tento blog s úmyslem urážet a sprostě se vyjadřovat, bude zablokován.

2) Reklamy - cokoliv chcete; hlas v soutěži, návštěvu vašeho blogu nebo hlas pro nějakého vašeho kamaráda... Vaše přání budou vyslyšena, pokud budou vyřčena v rubrice Reklamy, která je v Menu takřka nepřehlédnutelná. Výmluvy, že jste ji neviděli, proto neberu :) V opačném případě na reklamu vůbec nebudu reagovat nebo vás jednoduše zablokuji ;)

3) Mám ráda, pokud se pod článkem v komentářích diskutuje jenom o tématu, kterého se článek týká. Proto se nelekejte, pokud svůj komentář, který nebyl k tématu, už nenajdete. Samozřejmě se smíte dotazovat nebo mě na něco upozorňovat, ale opravdu bych nerada, kdyby se pod článkem o arzenálu Lary Croft objevila kilometrová diskuze o comebacku Britney Spears nebo pod článkem o Timovi Speedlovi debata na téma, jestli první stvořil Bůh Chucka Norrise nebo jestli Chuck Norris stvořil Boha.

4) Nepíšu vypatlanštinou, tedy věty stylem "AhOjKy, muccíííííkuju VáS" nebo "Ahooooj, SBčko, obííííííííhááááám, hezůů článek, přijď se ke mně podívat", protože to považuji za pubertální a nedůstojné projevy a navíc se to nedá číst. Proto očekávám to samé jednání i od vás. Komentář napsaný tímto stylem pro mě bude varováním, že na něj nemám reagovat.

5) Nebudeme se navzájem prosit o komentáře, vy budete u mě komentovat to, co vás zaujme a já budu u vás komentovat to, co mě zaujme. Jsme blogaři a píšeme články, nejsme sběratelé komentářů.

6) Na komentářích netrvám. Ale věřte, že každý komentář, který mi darujete, mi udělá neskonalou radost. Pokud to nebude reklama nebo text o tom, jak je ten článek hnusný, který se tu objeví jenom proto, aby mě dotyčná osoba naštvala :)

7) Co se týče kopírování, nejsem proti, pod podmínkou, že mi nejdříve dáte vědět (mailem nebo komentářem někde na blogu) a na svém blogu uvedete zdroj, ze kterého jste kopírovali. Týká se to článků i obrázků - s některými články si dávám hodiny práce, proto jistě pochopíte, že bych byla smutná, kdybych ho našla jinde pod jménem někoho jiného.

8) Zmíněné pravidlo se týká jen textů a obrázků. Pokud se vám zalíbí zpracování nějakého mého článku (postavení textu nebo obrázků, nadpisy...), prosím. Nebudu sice jásat nadšením, pokud pojmu podezření, ale zároveň vás nemohu nařknout, že jste ode mě něco vzali. Jsem háklivá jen na text a obrázky ;) Navíc neříkám, že se občas někde inspirovat sama nenechám.

9) Jsme lidi. Nejsme neomylní. Ale zároveň se dokážeme domluvit. Pokud se náhodou něco takového stane a já najdu svůj článek jinde, aniž bych o tom dříve byla zpravena, jsem si jistá, že to nebude nic, co by se nedalo vyřešit klidnou, lidskou, férovou domluvou. S omluvou a dotazem - a to říkám ze zkušenosti - skutečně dojdete dál, než s urážkami a předstíráním mrtvého brouka. I já se nejdříve ptám a pokud se náhodou něco vyskytne, snažím se problémy přiměřenou cestou řešit. Ráda bych, aby fungovalo pravidlo: jak já k vám, tak vy ke mně (ať už se k vám chovám dobře nebo hnusně, to uznejte sami :))

10) Kdo pravidla kopírování poruší a nebude schopen to nijak vyřešit, ocitne se v Černé listině.

11) Znovu říkám - jsme jen lidi. I já se mohu splést. Pokud se budete cítit ukřivděni, že jsem okopírovala vaše články, obrázky, úpravu článků, zkrátka cokoliv - a předem říkám, že nekopíruji články, nicméně používám vaše zdroje často a taková situace klidně může nastat - neváhejte a okamžitě mě o tom uvědomte. Všechno se dá vyřešit. Pokud po zvážení usoudím, že jste měli pravdu, jsem svolná daný článek přepsat a upravit. Sama vím, jaké to je sedět několik hodin u článku a ten se pak objeví někde jinde. Proto bych nerada někomu ukřivdila a klesla tak ve vašich očích.

12) Co se týče spřátelení - dosud jsem byla bez problému ochotná spřátelovat. Po špatných zkušenostech z minulých měsíců jsem se rozhodla, že SPŘÁTELOVAT VŮBEC NEBUDU. Osobně nevidím na spřátelování ani nic dobrého. Budu-li chtít navštěvovat nějaký blog, dám si ho do oblíbených odkazů. Nepotřebuji přece mít dlouhatánský článek se seznamem webů, které chtěly spřátelit a víckrát se u mě neukázaly. Rozhodla jsem se současné Spřátelené blogy (k datu 28. října 2011) zanechat. Dále ale spřátelovat nebudu.

13) Co se týče Affs v menu - jsou tam spřátelené blogy ze skupin Top a Elite. Všechny ostatní najdete v odkazu Wanna be...?

14) Obíhat se snažím často, ale nejsem stroj a to, že jsem u vás nezanechala komentář neznamená, že jsem vás nenavštívila.

15) Buďte tak hodní, a neopravujte mě. Nejsem stroj, jsem jenom člověk. Nikdo nejsme neomylní. Nemám doktorát z českého jazyka a ačkoliv byl vždycky mojí silnou stránkou, mám právo na chybu. Já vám taky pod každý článek nepíšu, že po čárce se dává mezera a že po "t" následuje tvrdé "y".

16) Nebojte se mi napsat. Blog je od toho, abychom našli lidi se společnými zájmy. Ráda se s vámi seznámím, pokud si budeme mít o čem povídat.

17) Máte-li ke mně nějakou připomínku, dotaz nebo výtku, následujte rubriku Kontakt, kde mi můžete dát vědět na E-Mailu.

Je možné, že tento článek někdy v budoucnu ještě upravím, pokud se vyskytnou nějaké problémy :)

Předem děkuji za přečtení pravidel a za to, že je budete dodržovat. Doufám, že se vším souhlasíte a že jsem tento článek nepsala nadarmo :)

Jeanette Croft,
adminka blogu

Jak s Larou a Kurtisem na zloduchy?

29. července 2011 v 18:09 | Jeanette |  Tomb Raider VI: The Angel of Darkness
Asi všichni budeme souhlasit s tím, že na poprvé to s žádným protivníkem ve hře nebyla žádná pohádka. Nejsme totiž vybavení klasickým arzenálem, jak tomu bylo doposud, ale zato máme na výběr z jiných hračiček. Vybrat tu, která je na daného nepřítele nejvhodnější, navíc chvilku trvá. Stejně jako než se naučíme ovládat Lařiny pěsti a kopance, kterými byla nově vybavena. I tak ale existují jisté triky, protože každý protivník má své slabé místo. Opomeňme takové detaily jakými jsou krysy, psi a netopýři, a pojďme se podívat na zoubek všemu, co se nám ve hře postaví do cesty a má víc, než jednu nohu...

Policisté

To je krátkodobá záležitost pouhých tří levelů, a to Opuštěná obytná zóna, Průmyslové střechy a Byt Margot Cariverové. Jedinou vhodnou strategií, jak vyváznout, je úprk. Nejsme totiž moc vyzbrojení a s kopanci na ně ani náhou. Policisté se totiž k Laře nesmí dostat, protože je momentálně MOST WANTED a kdyby se k ní dostali na dosah pout, nezastřelili by ji, ale zatkli, což pro nás tak jako tak znamená konec hry.
Plyn - policisté vypouští jedovatý plyn. Laře se pod ikonkou zdraví objeví také ikonka se vzduchem. To znamená, že jakmile jí uplyne čas, Lara se otráví jedovatým plynem a udusí se. Musíte se z obytného bloku dostat dřív, než se tak stane.
Policejní vrtulník - na průmyslových střechách nás bude pronásledovat policejní vrtulník. Nejen, že dělá hrozný kravál, ale jeho největší zákeřnost je v tom, že střílí. Takže není dobré zdržovat se dlouho na jednom místě. Hýbat se, krýt se, krčit se, poskakovat, schovávat se v uličkách nebo za komíny - zkrátka, abychom zmizeli z dohledu.
Policejní auto - až navštívíme Margot kvůli ztracenému Wernerovu deníku, můžou nastat dvě situace: buď nám Margot dá deník dobrovolně a my můžeme prchat dveřmi, k oknu a ven, nebo nám ho dobrovolně nedá a v tom případě ho musíme najít sami (v kuchyni pod mikrovlnnou troubou). Ale musíme hledat rychle, policie je na cestě. Pokud se u Carvierové budeme poflakovat moc dlouho, vtrhnou tam policisté a Laru zatknou.


Gumová páteř, chybějící dveře, hořící Lara, dokonalá vražda, bázlivá Boaz a další ptákoviny...

29. července 2011 v 15:00 | Jeanette |  Tomb Raider - Chyby ve hře
Laře Croftové říkají Tomb Raider, mně by se mohlo začít říkat Bug Raider. Já totiž skutečně nevím, jak to dělám. Anebo jsem už tak paranoidní, že věci naprosto nenormální vidím v situacích, které se stávají celkem běžně. Vesměs se jedná o věci, kterých jsem si všimla už třeba při prvním hraní, ale zachytila jsem je teprve teď.
Každopádně, zahrát si Angel of Darkness na druhý zápřah byla opět zábava. A opět jsme si přitom s Larou a Kurtisem užili spoustu legrace.
Ano, tentokrát se k Laře s kanadskými žertíky přidal i pan Trent.

Začněme třeba příběhem o tom, jak Lara zaujme obrannou pozici a přitom spodek jejího těla stojí úplně normálně, zatímco hořejšek se otáčí všemi směry. Protivník se nachází úplně na opačné straně. Ačkoliv náboje k němu doletí, i když Lara míří o čtyřicet pět stupňů křivě...
Určitě se vám to stává taky, že? Lara to dělá skoro u všech nepřátel, stejně tak Kurtis. Buď mají oba gumovou páteř, anebo se na něco pozapomnělo před vydáním hry :)


Tak kam ses schoval?


Ještě stále můžete posílat obrázky do soutěže...

28. července 2011 v 22:14 | Jeanette |  Další maličkosti

Připomínám, že stále můžete posílat své výtvory do soutěže o nejoriginálnější XNA Lara tvorbu. Čas máte ještě dva dny, tedy do 30. července. Je jedno, jestli vyrobíte nový obrázek, nebo pošlete nějaký starší. Posílat můžete na mail ZanetaM91@centrum.cz. Komu unikly pravidla soutěže, může si je zopakovat TADY.

Žádného muže jste tolik nemilovali a nenáviděli zároveň.

28. července 2011 v 21:49 | Jeanette |  Tomb Raider - Co se jinam nevešlo
Milujeme Core Design za to, že stvořili Laru Croft a že dali smysl sérii Tomb Raider. Milujeme je i za to, že stvořili Angel of Darkness, ačkoli navzdory náporu ze strany Eidos to zřejmě nebylo nic jednoduchého. Ostatně i ty chyby, kterých bylo ve hře skutečně nemálo, máme rádi. Milujeme své milované vývojáře za to, že je napadlo dát do hry poprvé v historii druhý herní charakter.
A tady se naše názory rozcházejí - u mnohých z nás si Core za stvoření Kurtise Trenta připsali do řady další velké plus, jiní se právě kvůli tomuto "Lovci Démonů" začali na tvůrce dívat skrz zkřížené prsty a zatnuté zuby.
Ve skutečnosti to ale nemusí být tak zlé. To, že se Kurtis Trent objevil v Angel of Darkness mělo své opodstatnění. Stejně jako jeho neohrabanost, jeho schopnosti a výroky, komentáře... na které se už bohužel nedostalo. Díky spěšnému vydání hry bylo Trentovi uzmuto několik schopností, pohybů a herních možností, takže z něj ve finále vylezlo pěkné trdlo. Má ale právo na obhajobu, ačkoliv ho známe už deset let. Pojďme se mu podívat na zoubek. Posléze jistě zjistíme, že kdyby mu bylo poskytnuto víc prostoru, jistě bychom ho všichni brali jako velké plus.

Článek byl upraven, ještě jednou se omlouvám Pink-Sun, která s předchozím článkem nesouhlasila.


Taky nejdou videa :(

28. července 2011 v 18:04 | Jeanette |  Co je nového?
Ach jo. Tak taky to vypadá, že některá videa na blogu vůbec nejdou. Některá se nezobrazují vůbec a místo některých jiných se tam zase zobrazuje Singl týdne. Pokud se to do zítra nezlepší samo, asi strávím odpoledne tím, že budu - a opakuji JAKO TO PAKO - předělávat odkazy na videa (např. moje hraní TR Chronicles blbne, Singly týdne a tak dále...). Jako vážně nejsem proti novinkám, fakt ne, ale pokud kvůli jedné debilní změně, která akorát k dobrýmu přinese to, že vidíte náhled videa a můžete ho zarovnat na střed, doleva nebo doprava (jako by to snad doteď nešlo), pokud je tahle prkotina opravdu jediný důvod, proč strávím u rekonstrukce hodiny a kýbl nervů, pak mě to už skutečně přestává bavit a jsem dost naštvaná :( To jste tomu zase dali, tam na blog.cz. Strčte si novinky někam, budeme rádi, když to bude HLAVNĚ FUNGOVAT!

Speedle's aktualization

28. července 2011 v 15:26 | Jeanette |  Co je nového?
Pro jednou jsem se zase rozhodla aktualizovat galerii Tima Speedla, jelikož se mi nahromadilo pár nových momentek. Možná známé fotky, ale v galerii dosud nebyly ;)

Galerie Tima Speedla

"Vidíš taky toho blbce s foťákem?"
"Timmy, to je kamera."Nejdou mi vkládat obrázky

28. července 2011 v 12:26 | Jeanette |  Co je nového?
Chtěla jsem dopsat článek o Kurtisovi Trentovi a provést aktualizaci galerie Tima Speedla. Obrázky do článků mi ale vkládat nejdou, takže bohužel, nemohu.
Nebylo těch změn už sakra dost? Bohatě stačí to, že nejde nastavit vertikální odsazení a jak debil to musím enterovat :-/
Obrázek do tohoto článku jsem dala následovně: otevřít si blog.cz v novém panelu - najet na Galerii - vybrat obrázek - zkopírovat jeho URL do okna vkládání obrázku - vložit obrázek. Asi tak 20x pomalejší proces. Navíc, jakmile vjedu znova do článku, abych ho upravila, místo obrázku se tam objeví nápis Array. S dvaceti obrázky do článku já to takhle vážně dělat nebudu.
Už se to ve mně zase vaří!!!!!!

Co na to říct?

28. července 2011 v 11:38 | Jeanette |  Další maličkosti
Od začátku založení blogu - což bylo 5. června 2010, takže jsem úplně zapomněla, že můj blog měl nedávno narozeniny, ale přeji mu to tedy dodatečně - jsem čekala na den, kdy denní návštěvnost na počítadle přesáhne stovku. A ten den nadešel včera, 27. července, kdy se půl hodiny před půlnocí na TopListu objevilo 107 návštěv.

Nevím, jestli je to náhoda a strašně moc lidí sem právě zabloudilo náhodou, nebo jestli se všichni přišli podívat na můj komiks, nebo je to tím, že blog se teď docela hodně zaměřil na Tomb Raider a mezi českými blogaři je velké množství fanoušků této báječné hry... Ať už je to jakkoliv, děkuji vám :) Poslední dobou jsem si všimla, že den ode dne návštěvy na počítadle vždy o něco stoupnou a mě to neskutečně těší :) Pokud včera 107 návštěvníků přečetlo alespoň jeden z článků tady na blogu, ani nevíte, co to pro mě znamená... Takže díky :)

Je to skutečný rekord, nejvyšší číslo denních návštěv bylo 92 a to v sobotu 16. října 2010. Tento rekord jste překonali o 15 lidí. Opravdu neuvěřitelné :)


A ta hra si ze mě pořád střílí.... Další dva bugy v TR AoD

27. července 2011 v 23:18 | Jeanette |  Tomb Raider - Chyby ve hře
Tak tentokrát mám pro vás dvě legrácky. Už trošku starší, staly se mi dřív, ale nějak jsem je zapomněla zveřejnit. To asi, aby tady nebylo přebugováno :) Ale řeknu vám, pět let tu hru hraji a ona mě stále překvapuje - neuvěřitelné...

Tak si s tímhle nejsem moc jistá, ale... Mám za to, že Lara po převlečení do neoprénu mívá na noze nůž. Dýku. Ostrou řeznou zbraň, nebo jakkoli to jinak chcete. Ale v žádném případě by tam přece neměla mít aqualung. Pro ten se plave až v levelu Sklepení trofejí do malého výklenku v tunelu, než se vydáme do hrobky. Tam Lara sebere aqualung, pak jí ho můžeme nasadit a díky tomu vydržíme ve vodě delší dobu - ačkoliv se přiznám, že lze celkem v pohodě zvládnout vyplavat nad hladinu nad sochami na jeden nádech i bez aqualungu, když znáte cestu a víte, za které řetězy přesně zatáhnout.
No, ale každopádně.. Lara pak měla v jednu chvíli na sobě dva aqualungy. Docela legrace :) Škoda, jen, že ten, který měla připnutý na noze, se nedal použít rovnou...


Snad mi jen promiňte ten morbidní záběr - nicméně to je právě nejlepší pohled, jak spatřit detail na Lařině noze :)


Easter Egg v TR Angel of Darkness

27. července 2011 v 21:04 | Jeanette |  Tomb Raider - Easter Eggy
Upozorňuji vás na Easter Egg (věci ve hrách, které existují i ve skutečnosti - mají na něco upozornit), kterého jste si nejspíš při hraní Angel of Darkness všichni všimli. Když pobíháme s Larou zezačátku v Paříži - zejména v Ghettu - jistě si všimneme plakátů, které jsou skoro na každé zdi. Jedná se o plakáty s logem Europe 2. Jedná se o známou rozhlasovou stanici, která je jednak ve Francii, a jednak ji máme i tady u nás (taky posloucháte ráno s Leošem Marešem? :))


Hodnocení blogu od Weriiska

27. července 2011 v 17:55 | Jeanette |  Další maličkosti

Dnes ráno jsem narazila na blog Weriiska, který se nachází na doméně http://vercin-svet.blog.cz/. Verča na svém blogu dělá hodnocení blogů, tak jsem se rozhodla, že jí napíšu a poprosím ji o její názor. Byla tak hodná, že hodnocení provedla takřka ihned :) Já jí tímto moc děkuji, protože názor návštěvníka, který navštívil můj blog poprvé, je objektivní a tím velmi cenný - díky tomu vím, co je tady dobré a co mohu zlepšit.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zhodnotila : vercin-svet.blog.cz

První dojem - 9/10b. -> Zajímavé téma designu.
Design- 9/10b. -> Moc pěknej, hezky sladěnej, ale na mě přiliš tmavej.
Záhlaví- 10/10b. -> Záhlaví je krásné, ten citát je úžasnej.
Menu- 9/10b. ->Všechno co by tam být mělo, ale asi bych to seřadila jinak, než jsem se dostala k rubrikám.
Rubriky- 9/10b. -> Pěkné, ale mám radši, když kliknu a vyjedou rovnou články.
Aktivita- 10/10b. -> Velice pěkná, jen tak dál.
Články- 5/5b. -> Články jsou hodně hezké, vlastní tvorba je nejhezčí.
Celkový dojem- 9/10b. -> Sice tu máš téma, do kterého moc nevidím, ale jinak moc pěkný blog.

Celkový počet bodů : 70/75 -> Gratuluji, je to více než jaký byl tip (50-60 bodů).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ještě jednou Verče děkuji, moc si toho cením :) Pokud máte i vy zájem o zhodnocení blogu, můžete si o něj napsat TADY.

Tajemství rodu Abignonů: Kapitola I. - Richardovo tajemství

27. července 2011 v 1:19 | Jeanette
Řeknu vám to asi takhle - na to, že je to pár pitomých obrázků, jsem s tím strávila hodiny práce. Dneska jsem na tom pracovala od osmi do teď a to bylo jen posledních asi 7 snímků. Uf. To by mě nenapadlo, že to bude taková fuška! :) Tak doufám, že to alespoň bude za něco stát.
Tedy - první kapitola v podání komiksovém...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------