Leden 2011

Kapitola 5. - Milovník havajských košilí

31. ledna 2011 v 20:54 | Jeanette |  You're the one of us...
017
Jedna z kapitol, kde využívám postav všech seriálových kriminalistů. Přiznejme si to - v ostatních kapitolách se na ně dostane jen málo ;) Tentokrát je kapitola poloviční, než jaká měla původně být, protože - máte holky pravdu - kapitoly moc prodlužuju. Takže odteďka se tam nebudou odehrávat 2 situace jako dosud, ale necháme to po jedné ;) Bude to napínavější. A třeba i zrychlím interval přidávání kapitol. Požadavek s komentáři ale stále platí! ;) Během jednoho dne se ale u předchozí kapitoly objevilo 10 komentářů - nevidím důvod, proč vás dále napínat! ;) Takže dnes to bude krátké, ale příště se dočkáte alespoň o něco dřív! :) A snad to budete stíhat číst :P

Vtipná bublina pro únor 2011

31. ledna 2011 v 17:04 | Jeanette |  Vtipné bubliny
Rozhodla jsem se vyhodnocení VB dělat trošku jinak, abyste nikdo nepřišli zkrátka. Tentokrát se vás zapojilo opravdu hodně, celkem devět, což mě doopravdy moc těší! Jak se zdá, kriminalisté z Miami jsou zrovna v kurzu. Takže tady je seřazení nejlepších a nejvtipnějších komentářu od 1. místa. Doufám, že vám nevadí, že za umístění nedělám nějaké odměny, ale přijde mi to otravné, stejně jako vám určitě přijde otravné dávat si na svůj blog každý diplom :P

Od CSI - Videa k Vánocům

31. ledna 2011 v 15:56 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
No vidíte to? Měsíc po Vánocích a já si až teď všímám, že mi má milovaná SBčka vyrobila něco k Vánocům. O to je mi trapnější, že já jsem vám nevyrobila vůbec nic :-/ Každopádně tenhle krásný obrázek jsem dostala od CSI - Videa. Moc ti za něj děkuju, Timovi to sluší ;)
Alespoň vidíte, jak si nezasloužím všechny ty krásy, se kterými si kvůli mně dáváte tolik práce :(
csi_videa
Moc děkuji, je úžasný (diplom) !!

Kapitola 4. - Jméno: Neznámé

30. ledna 2011 v 12:31 | Jeanette |  You're the one of us...
017
Případ je v plném proudu. Hurá do pátrání. Tentokrát se dozvíme, že proti Horatiovi a jeho lidem nejdou jen pachatelé, ale i zatrpklí kolegové, kteří neumějí prohrávat.

Kapela Window složila na podkladě případu Jiřího Kajínka skladbu

30. ledna 2011 v 12:06 | Jeanette |  Jiří Kajínek: Vrah nebo oběť?
Skupina Window složila skladbu, ke které ji inspiroval případ Jiřího Kajínka. Luboš Ertl, který napsal k písni text, napsal tento dopis webu jirikajinek.cz (web na podporu Jiřího Kajínka). Web také uvádím jako zdroj této informace.

Zdravím Vás,

na písničce nám velmi záleželo a stále jsme nemohli najít vhodné téma pro text.
V tu dobu jsem byl už poněkolikáté na Vašich stránkách a potom i na filmu Kájínek, nadhodil jsem to na zkoušce kapely a text byl na světě (napsal ho časem Aram Delan). Jinak dva z kapely, již zmíněný  Aram Delan a já, jsme podepsali na stránkách petici o milost.

S přátelským pozdravem Luboš Ertl.

Dalšími členy kapely jsou: Aram Antonín Delan (baskytara, klávesy, zpěv) a Taras Prodanec (elektrická a sólová kytara). Zmíněný Luboš Ertl se stará o bicí a zpěv.
Zdroj informace, videa i dopisu: www.jirikajinek.cz


Miamské citáty v kriminálních osmisměrkách

29. ledna 2011 v 23:38 | Jeanette |  CSI Miami - Extra od Jeanette
Musím se přiznat, že mě na tenhle nápad tak trošku přivedla Charlie, která mě naprosto uchvátila se svojí Tomb Raiderovskou osmisměrkou. Uvádím ji tedy jako zdroj inspirace a upřímně doufám, že se nebude zlobit, že jsem vyrobila něco podobného. Snažila jsem se to udělat malinko jinak, aby to nebylo tak jasné :P

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Totální, TOTÁLNÍ průser!

29. ledna 2011 v 10:52 | Jeanette |  My Diary...
003
Tak ode dneška si technika u mě zapsala jedno obrovské a významné mínus. Můj milovaný extrní disk, bez kterého jsem pomalu nešla ani na záchod a na kterém jsem měla ÚPLNĚ VŠECHNO prostě z ničeho nic přestal fungovat. Najednou si umanul, že se na mě vykašle a já jsem teď úplně bez všeho. Měla jsem na něm fakt všechno - filmy, seriály, screenshoty ze Simíků a spoustu a spoustu dalších věcí, které oplakávám. Takže já teď nemám screenshoty ze Sims 2, protože na disku jsem měla uložené screeny, ze kterých jsem dnes chtěla dát životní příběh Jeanette Croft, přišla jsem o všech asi 50 filmů, které jsem měla v plánu shlédnout, přišla jsem o všechny seriály, nemám svoje milované Četnické humoresky, Hrdiny a Červeného trpaslíka, přišla jsem i o svou nejmilovanější Kriminálku Miami. Jestli ten disk nerozchodím, tak se půjdu asi zapálit. Věřte, že jsem měla dnes na blogu několik plánů. Ale mám smůlu, protože technika se na mě jednoduše vykašlala.
Jdu brečet, větší tragédie mě už prostě nemohla potkat!!!

Kapitola 3. - Noví kolegové

27. ledna 2011 v 21:46 | Jeanette |  You're the one of us...
017
Noví kolegové jsou noví kolegové. Jedni vstřícní, druzí odtažití a vy prostě nevíte proč. Je to tak, když někoho neznáte. Znáte to... Jeanette se seznámila jak s živými kolegy, tak s mrtvými.

Soutěž o nej celebritu :)

27. ledna 2011 v 20:28 | Jeanette |  Co je nového?
003
Tak po dlouhé době zase nějaká soutěž. Tentokrát jde o Soutěž o nej celebritu, kterou pořádá na svém blogu Aria Caine. Přihlásila jsem tam svoji oblíbenou kriminalistku Yelinu Salasovou. Zatím má chudinka 0 hlasů. Pokud si myslíte, že by měla nějaké získat, můžete ji podpořit TADY. Předem díky a detektivu Salasové držím palce!

A opět jeden Speedle od Markét

26. ledna 2011 v 20:18 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Markét mě prostě má prokouknutou :D Ví, jak mě potěšit. Akorát se teda stydím, že jsem si toho dárečku všimla až tak pozdě. Je to dárek k Vánocům od ní... Takže děkuju a nezlob se, že to sem dávám s měsíčním zpožděním :(
marky
:)

Za bleskovku

26. ledna 2011 v 20:16 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Tenhle krásný banner mi pro změnu vyrobila zase Marka, je za účast v bleskovce. Opravdu moc, moc děkuji. Jste na mě až příliš hodní! :)
marka
Díky :)

Od Marky za WWT

26. ledna 2011 v 20:09 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Od Marky jsem dostala za 2. místo v soutěži Winter with talents 2010 krásné dárky s Timem a s mými dalšími oblíbenci s CSI. Díky Marky, ty fakt víš, jak mi udělat radost :-)
marky_wwwt
marky wwt

Marky, dostala jsem od tebe za účast v soutěži Tima Speedla. Co jiného říct?
DĚKUJU! :)

Tim

26. ledna 2011 v 18:47 | Jeanette |  Speedle - Simové
tim

Jak bydlí Jeanette Croft s Timem?

26. ledna 2011 v 18:16 | Jeanette
Jejich dům byl vůbec první, který jsem ve hře stavěla. Proto taky vypadá, tak jak vypadá - zkoušela jsem na něm, co se vůbec dá vytvořit a to jak v interiérech, tak v exteriérech. Jejich dům tedy postrádá zaoblené tvary a originalitu a namísto přepychového zámku připomíná spíš středověkou barabiznu, kterou navíc postavil někdo, kdo neví, jak položit základy... Ale jim se tam líbí. Jsou velmi praktičtí. Navíc chtěli postavit něco rychlého. Jejich malá dcera už chtěla pokojíček a druhá byla na cestě...
odd
Jak vidíte, jejich dům městu Miami velkou poctu nedělá. Najdeme tu alespoň pár palm k přiladění atmosféry, na druhou stranu jim tady ale nic nechybí. Mají si kde zaplavat, kde se pohoupat, kde zapařit a kde pohřbívat blízké.
Dům za dneMinirekonstrukčička

25. ledna 2011 v 14:46 | Jeanette |  Co je nového?
010
Opravdu jen drobné úpravy v menu, odstranila jsem několik zbytečných položek, které mi pomalu začínaly překážet. Kalendárium a oslavence poslední dobou už moc neaktualizuji a takhle to bude přehlednější. Třeba to sem někdy zase vrátím, ale teď mě to fakt nebaví aktualizovat. Spřátelené blogy jsem přesunula do Oblíbených stránek, abych věděla, co se u vás děje :) Do horního volitelného boxu jsem dala odkazy na spřátelení a na článek o SB, nelekejte se, všichni jste tam pořád ;) Jinak by už design měl být celý hotový, možná zbývá už opravdu jen pár oddělovačů změnit za hnědé. Já počítám, že tenhle dess tu bude dlouho, protože vždycky, když tu byl nějaký jiný, tak se mi po tomhle stýskalo :P Takže doufám, že jste s ním spokojeni ;)

Kapitola 2. - Další z těch smutných, ukradených životů...

25. ledna 2011 v 9:09 | Jeanette |  You're the one of us...
017
Druhá kapitola, kde s případem opravdu nezahálíme. Můžu vám jen prozradit, že ačkoliv se všechno zdá na první pohled jednoduché a jasné, je to jenom zdání :P Myslím, že na tenhle případ budou naši kriminalisté vzpomínat ještě dlouho...
Jinak, s ohlasy k první kapitole jste mi udělali velkou radost. Díky! Snad vás stejně tak zaujmee i kapitola druhá.


Kapitola 1. - Murphyho zákony

23. ledna 2011 v 20:41 | Jeanette |  You're the one of us...
017
Tak tedy první díl slibované novely. Je jen váš :) Něco už znáte z ukázky, kterou jsem sem dávala před časem, ale doufám, že většina z toho bude pro vás stejně překvapující jako pro Tima Speedla jeho neobyčejné setkání s Jeanette Croftovou během obyčejného pracovního rána.
Mimochodem - s prvním komentářem přijde kapitola druhá! :D

------------------------------------------------------------------------------------------

,,Slibuji, že budu čestným, statečným a ukázněným příslušníkem Policie státu Florida. Své síly a schopnosti vynaložím ve prospěch společnosti tak, abych chránil práva občanů, veřejný pořádek, bezpečnost a ústavní zřízení tohoto státu, a to i s nasazením vlastního života. Při plnění svých služebních povinností se budu vždy řídit zákony a předpisy a v souladu s nimi i rozkazy a pokyny svých nadřízených. Tak přísahám."

Přísahala jsem. Na svou čest, na důvěru a na stát Florida.
Ten den jsem se oficiálně stala policistkou.