Listopad 2010

Moderní člověk žil podle nalezených kostí mnohem dříve

30. listopadu 2010 v 17:36 | Novinky.cz |  Nové vědecké poznatky a objevy
Moderní člověk podle nových poznatků zřejmě osídlil východní Asii neboli takzvaný Starý svět daleko dříve, než se předpokládá. Mezinárodní tým analyzoval fosílie zubů a části čelisti nalezené v jižní Číně v roce 2007.

kosti

V britských laboratořích vzniká plášť neviditelnosti

30. listopadu 2010 v 17:24 | Novinky.cz |  Nové vědecké poznatky a objevy
Metoda, díky níž se pohádkové postavy dokáží skrýt před nebezpečím nebo alespoň mohou cestovat nikým neviděny, je relativně na dosah i ve skutečnosti. V londýnských laboratořích Imperial College byl minulý týden představen nový způsob, jak celou věc vědecky řešit. Studie byla publikována v Journal of Optics.

plast

Paleontologové identifikovali nejstaršího dinosaura

30. listopadu 2010 v 16:36 | Novinky.cz |  Nové vědecké poznatky a objevy
Paleontologové identifikovali embryo nejstaršího známého druhu dinosaura, který žil asi před 190 milióny let. Vajíčka massospondyla obsahující zachovalá embrya byla vykopána v jižní Africe v roce 1976, píše BBC.

dino

Zimní grafika k CSI Miami

29. listopadu 2010 v 16:18 | Jeanette |  CSI Miami - Extra od Jeanette
Vsadím se, že hrdiny z Miami jste zasněžené ještě neviděli. Já je pro vás mám! :P Udělala jsem několik bannerů a avatarů. Berte to jako takovou předzvěst nového zimního vzhledu, který mám v plánu. Přesně s touho tématikou a přesně v těchto barvách! Já doufám, že se mi podaří ho udělat co nejdřív, poslední dobou to u grafických programů nevydržím déle než hodinu, protože pořád musím dělat něco jinýho... Plánuji to na sobotu. Ale fakt nemůžu nic slíbit... Každopádně doufám, že ty bannery a avatary se vám budou líbit :)
Jinak klasika - pro plnou velikost obrázků otevřít na nové stránce! :)


Co dodat... :)

28. listopadu 2010 v 11:04 | Jeanette |  My Diary...
calleigh
Musím říct, že ten včerejší ples byl doopravdy vydařená akce. Takže mi padá ze srdce jeden velký těžký kámen ohledně starostí s maturákem. Teď už to nemusíme řešit :) Moje ubohé nožičky se mi tedy mstí za to, jak jsem jim dala v těch botech zabrat, ale zábava teda byla :) Řeknu vám, že kdybych neměla krátké šaty, tak jdu klidně v teniskách, kdybych tušila, že se druhý den nebudu moci postavit... Naspala jsem zhruba čtyři hodiny, žaludek mi pro dnešek vypověděl službu (taky jsem mu vším tím alkoholickým mixem dala zabrat, můžu být vůbec ráda, že to dokázal spořádat a nevrátit) a hlava bolí, že by nejradši upadla (neříká se tomu náhodou kocovinka...?). Ale co, je to jen jednou za život, člověk si to musí užít! :) Teď už jen odmaturovat...
Pro dnešek mám pro vás připravené nějaké screeny ze Sims, tentokrát z rodiny Delko. A pozor - vzhledem k tomu, že jsem nevěděla, s kým oženit Erica (přeci jen měl těch milostných pletek trochu víc), oženila jsem ho se siminkou Ann Taylor. No řekněte - která by se k němu hodila víc? :) Taky už budu mít víc času, vzhledem k tomu, že výtvarná stránka plesu záležela na mně, obětovala jsem mnoho času právě plesu... Teď se ale hodlám věnovat (krom psaní maturitních otázek) jen Timovi s Jeanette a jejich zapeklitému případu... Doufám, že vás to ještě neomrzelo a pořád se těšíte, já vím, že to natahuju, ale opravdu se snažím... :(

Jinak - na závěr mám pro vás dva úplně nejlepší songy z celého maturáku ;)

Druhá písnička na společný nástup - Elvis ;)
Rozjede se to až na 30. vteřině, tak se nelekejte ;) My jsme si to ale nechali pustit až od kousku 2:18 ;) To je teprv nářez! :DMůj nástup při šerpování - jak jinak než Linkin Park! :) Ti kluci jsou prostě úplně best...Snad jste měli (nebo budete mít) z vašich maturáků alespoň tak hezké zážitky jako já :) Já jdu psát! A opravdu jsem se nepřeklikla a neměla jsem na mysli slovo spát...

Zítra... ode mě asi nic nečekejte...

26. listopadu 2010 v 22:47 | Jeanette |  My Diary...
001
Mám pro vás jen jednu zprávu: zítra ode mě nic nečekejte.... Nefunguju... Večer budu mít maturitní ples... A doufám, že ho přežiju ve zdraví... Snad jo a v neděli se vám zase ozvu... Ale do té doby... Držte mi palce... Jdu spát.

Dáreček od Marky

26. listopadu 2010 v 13:28 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Pořád žasnu nad tím, jak strašně jste na mě hodní. Já si to přitom občas ani trochu nezasloužím. Tenhle dáreček od Marky mi udělal neskutečnou radost. Děkuji. Prý se nechala inspirovat tím, co jsem já kdysi vyráběla pro Markétku. Je to opravdu pěkné! :) Děkuji!

horatio
calleigh
eric

(Další) žádost o obnovu Kajínkova procesu

26. listopadu 2010 v 12:38 | Jeanette |  Jiří Kajínek: Vrah nebo oběť?
Plzeň - Žádost o povolení obnovy procesu doživotně odsouzeného vraha Jiřího Kajínka začne Krajský soud v Plzni řešit 10. ledna v 08:30. Zasedání bude přístupné veřejnosti a Kajínek se ho zřejmě nezúčastní. Na starost kauzu dostal plzeňský soudce Tomáš Bouček, jehož senát už v minulosti Kajínkovi návrh na povolení obnovy procesu zamítl. O termínu 25. listopadu informoval Krajský soud v Plzni.

kajínek
"Soud vyhověl předběžně žádosti Jiřího Kajínka, a veřejné zasedání se tak bude konat v jeho nepřítomnosti," uvedla mluvčí soudu Alexandra Vaňková. Jednání bude veřejné, soud už ale dnes avizoval, že v jednací síni nepovolí pořizování obrazového záznamu.

Krajský soud v Plzni Kajínkovi uložil doživotní trest 23. června 1998, a to kvůli dvojnásobné nájemné vraždě podnikatele Štefana Jandy a jeho bodyguarda Juliána Pokoše a pokusu o vraždu. Poté se zabýval žádostí o obnovu jeho procesu.


První Američané přišli do Evropy pět set let před Kolumbem

26. listopadu 2010 v 12:10 | Novinky.cz |  Nové vědecké poznatky a objevy
První Američané se dostali do Evropy celých pět století před tím, než Kryštof Kolumbus podnikl svou výpravu, při níž objevil "Nový svět". Vyplývá to z výzkumu španělských vědců, o němž informoval server Daily Telegraph. Vědci vypátrali stopy nejméně jedné ženy, která z nového na starý kontinent přišla.

kk

Lékaři zkoumali kosti a lebku Tycha Braha

25. listopadu 2010 v 18:03 | Novinky.cz |  Nové vědecké poznatky a objevy
Radiologové pražské Nemocnice Na Homolce pomocí počítačové tomografie (CT) ve středu zkoumali kostru slavného dánského astronoma Tycha Braha. Jeho ostatky v cínové rakvi vyzvedli archeologové v pondělí. Uvnitř byly části dlouhých kostí, žeber i část lebky. Zachovaly se i zuby v horní čelisti.

tb

Maskovací zařízení jako ze Star Treku je na dosah ruky

25. listopadu 2010 v 17:47 | Novinky.cz |  Nové vědecké poznatky a objevy
Britští vědci tvrdí, že maskovací zařízení, které umožní dokonalé zneviditelnění lidí nebo objektů, má blízko k realitě. Tvrdí, že zmizení během mžiku umožní manipulace s prostorem a časem.

st

Obří ptakoještěři o velikosti žirafy mohli létat, oznámili vědci

23. listopadu 2010 v 8:17 | Novinky.cz |  Nové vědecké poznatky a objevy
Dvojice paleontologů přišla s průkopnickým zjištěním, za kterým si pevně stojí. Domnívají se, že na Zemi v historii žil ptakoještěr o velikosti žirafy, který byl schopný vzlétnout a urazit dokonce až tisíce kilometrů.

ol

5 000 návštěv...?!!!

21. listopadu 2010 v 0:46 | Jeanette |  Další maličkosti
Jsem já to ale lajdák! Blog už dávno navštívilo 5 000 lidí a já si toho všimnu až teď...?! Nehledě na to, že mě na to před časem upozorňovala Larasi (vlastně Terezka Croft)... No teda. To je ostuda.
Ale zpět k článku. Od posledního článku ohledně návštěvnosti uběhlo přesně 60 dní, což znamená, že za tuto krátkou dobu můj blog navštívilo přes 2 000 dalších lidí. To už jsem ve světě blogařů skoro jako Hollywoodská stár! :D :D Ne, vážně díky, za to, jak to poslední dobou flákám, si to doopravdy nezasloužím. Fakt děkuju, já se budu snažit polepšit. A budu doufat, že ačkoliv tu moc nových věcí nepřibývá, každý z vás si najde ve starých článcích něco pro sebe. Vždyť na tomhle blogu je tolik (nedokončených) věcí....
Ještě jednou dík! Je to jen vaše a vaše zásluha!
sylar

Od Ariy Caine

20. listopadu 2010 v 22:14 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Jen tak, z ničeho nic jsem dostala tuhle nádheru od Ariy Caine :) Děkuji mnohokrát!

ac

Od Marky za spřátelení

20. listopadu 2010 v 22:12 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Od Marky, mého nového SB (které co nejdřív dám do seznamu, samozřejmě), jsem dostala krásnou jmenovku. Děkuji! Banner bude co nevidět! :)

marka

Malinko pozměněné menu

20. listopadu 2010 v 0:18 | Jeanette |  Co je nového?
004
Do menu jsem přidala položku s názvem Kalendárium. Na každý den v roce mám totiž připravenou jednu významnou historickou událost. Budu se snažit to aktualizovat denně, ale sami víte, že aktualizace mého blogu jsou momentálně dost... nepředvídatelné :) Já se samozřejmě pokusím. Doufám, že nová položka se vám bude líbit.
P.S. Informace čerpám z časopisu HISTORY revue. Nekopíruji ale text, nýbrž tu informaci krátce shrnu. To podle mě není kradení autorských práv (alespoň doufám...). Takže to je můj zdroj :)
Oslavence přidám, nebojte, Birthday jsem nezrušila, jen už se na to fakt dnes už necítím ;) Předchozí článek o Henrym mi totiž dal pěkně zabrat. Tak doufám, že si ho přečtete, dozvíte se nějaké perličky ze života mafiána! :)

Henry Tomasino

19. listopadu 2010 v 23:40 | Jeanette
tomasino
Český dabing: Jan Šťastný
Původ: Sicílie
Datum narození: 17. července 1911
Datum úmrtí: 24. 9. 1951
Místo úmrtí: Městský park Empire Bay
Věk: 40 let
Postavení v rodině: Mademan

Proč se dal k mafii: Jeho otec byl iniciátorem organizovaného zločinu na Sicílii, ale kvůli politickým podmínkám byl nucen Henryho poslat do Ameriky, kde mu zařídil práci u dona Clementeho. Sám pak umírá ve vězení na Sicílii.

Charakteristika: Ve svém oboru má jisté zkušenosti, proto si vezme pod svá křídla Vita s Joem a "zaučuje" je.

"Tohle nemá s kamarádstvím nic společnýho, Vito, tohle je byznys."


Mafia II - Postavy

19. listopadu 2010 v 22:09 | Jeanette
ht
Henry Tomasino
(17. 7. 1911 - 24. 9. 1951)

Původ: Sicílie
Věk: 40 let
Stav: Vdovec
Postavení v rodině: Mademan
Český dabing: Jan Šťastný
Charakteristika: Ve svém oboru má jisté zkušenosti, proto si vezme pod svá křídla "do zaučení" Vita a Joea.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Postavy budou doplňovány, až napíšu jejich životopis.

Galerie vtipných videí doplněna

19. listopadu 2010 v 19:45 | Jeanette |  Co je nového?
Přidala jsem nějaká nová vtipná videa. Konkrétně reklamy. Užijte si je!

Všechny vtipné reklamy najdete TADY.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Archeologové otevřeli hrob Tychona Brahe a vyndali rakev

18. listopadu 2010 v 20:52 | Novinky.cz |  Nové vědecké poznatky a objevy
Vědci vyzvedli ostatky dánského astronoma a alchymisty Tychona Brahe, které byly uloženy v Týnském chrámu na Staroměstském náměstí. Češi a Dánové chtějí zjistit přesnou příčinu smrti této osobnosti. Dosud se za nejpravděpodobnější pokládá smrt v souvislosti s ledvinovými kameny.

tycho de brahe