Září 2010

Náš internát je konečně mobilní!

30. září 2010 v 16:54 | Jeanette |  Co je nového?
joe
Můžete křičet třikrát Hurá! Konečně nám na pokoje na internátě zavedli internet. Díky pánům učitelům alias naším ajťákům jsme konečně mobilní intr. Což samozřejmě znamená, že by se to tu s články přes týden mohlo rozrůst, a ne, že tu přibude jen pár zkopírovaných zpráv z Novinek.cz. Sice tady po většinu času řádím se spolubydlící a nebo se učím, ale myslím, že když teď nebudu mít cestu k internetu přes celé patro, tak se přeci jen na něco víc zmůžu... Každopádně to znamená, že budu mít víc času na svá SB, zkusím za vámi zajít alespoň každý večer... Ale snad to půjde i dřív. Takže, internetu zdar, doba nás holt předehnala! :D A my jsme rádi!
A teď teda půjdu psát první novelu o Speedovi a Jeanette, s kterou už jsem začala. Rozjezd by byl, takže stačí jen ty nápady poskládat a z jednotlivých dílků puzzle poskládat krásný obraz :) Ale nebude to trvat dlouho, vždyť víte, já jsem přece přirozený talent! To byla samozřejmě ironie :P

Vědci objevili planetu, kde by mohl být život

30. září 2010 v 14:25 | Novinky.cz |  Nové vědecké poznatky a objevy
Američtí astronomové objevili v Mléčné dráze ve vzdálenosti asi 20 světelných let od Země exoplanetu, která je podle nich potenciálně obyvatelná. Oznámili to v nejnovějším vydání časopisu Astrophysical Journal, z něhož citovala agentura AFP.
vesmir

Nejkvalitnější záběry prvního přistání na Měsíci se po letech našly v Austrálii

29. září 2010 v 14:46 | Novinky.cz |  Nové vědecké poznatky a objevy
Ztracené záběry z malého kroku pro člověka, ale velkého pro lidstvo uvidí jako první zájemci v Sydney příští týden. Díky téměř detektivní práci v australských archívech byl podle AFP nalezen několikaminutový záznam, který byl zachycen v australském středisku, zatímco Američané měli v prvních okamžicích potíže se spojením.

kosmonaut

Vtipná bublina, jen smutně a prázdně na vás kouká...

28. září 2010 v 14:42 | Jeanette |  Co je nového?
005
Ach jo. Já vím, že tentokrát jsem asi nevybrala nejvhodnější téma pro Vtipnou bublinu, ale že se nezapojí vůbec nikdo, to jsem opravdu nečekala :( Brzy bude konec měsíce a pod zářijovou Vtipnou bublinou je pořád prázdno... Mafiáni holt neletí. Mně se ale nechce zářijovou VB rušit, to by mě moc mrzelo, takže vás prosím, abyste se do ní zapojili... I za jeden jediný komentář budu vděčná. Slibuju, že vám tam příště dám něco lehčího a známějšího ;) Ale teď prosím zkuste přispět svým komentářem ZDE, určitě vás alespoň něco napadne. Budu opravdu moc ráda...

Táborský deník, 18. 3. 2010 - Kdo si hraje, nezlobí. A v knihovně už vůbec

28. září 2010 v 14:37 | Jeanette |  Žurnalistika - Ohlasy v tisku
003
Konečně článek, který jsem celý napsala sama! I tak děkuji svým oborovým kantorkám, že mě tak dobře navedly.

Exotická Natalia: Profesionální, sympatická, okouzlující, ale vlastně strašně nešťastná...

28. září 2010 v 0:58 | Jeanette |  Reportáže a interview z Miami
nathalie
Musím říct, že na rozhovor s Natalií jsem se strašně moc těšila. Nat jsem vždycky obdivovala, obdivovala jsem, jak své práci rozumí, jak je hezká a jak se dokáže pokaždé na všechny usmívat. Je to holka, která se nebojí říct svůj názor a umí přiznat svou chybu, to se mi moc líbí. Navíc je ve všech situacích milá a musím říct, že za to, jak ji všichni odsoudili, když zjistili, že pracuje pro FBI, mi jí bylo i dost líto. Já jsem si s ní o tom šla popovídat - o tom, jak žije, co ráda dělá i o tom, jak to vlastně tehdy s FBI bylo... A řeknu vám, že ač to bylo těžké pro všechny z týmu, úplně nejvíc to asi bylo těžké právě pro ni...


Jeanette s Timem už se na vás chystají!

27. září 2010 v 20:47 | Jeanette |  Co je nového?
010
Je opravdu hezké, že jsem vám slíbila těch pár novel, ale chtělo by to také nějaký nápad k té úplně první, že jo. Zavařila jsem své mozkové závity a prakticky přes noc vymyslela celkem akční zápletku, kterou plánuji dát do úplně první novely, která se bude jmenovat Jsi taky jeden z nás. Chtěla jsem to pojmenovat Jeden z nás, ale tak se jmenuje poslední epizoda 4. série CSI Miami, že, takže jsem nechtěla, aby se to pletlo. Tahle novela tedy na žádnou epizodu zatím navazovat nebude, bude sama o sobě a časové období dávám těsně po epizodě Konflikt pravomocí (což byla epizoda z CSI Las Vegas, kde se Miami objevila úplně poprvé, jistě si vzpomínáte) a těsně před epizodou Zlatý padák. Bude to v době, kdy Horatio právě přišel o s vého bratra.
No, to by, myslím, k nějakým základním informacím mohlo stačit, víc vám s Timem neprozradíme :) Snad jen, že to bude celkem akční případ. Vzhledem k tomu, že ten nápad je čerstvý a já bych nerada na něco při psaní zapomněla, vrhnu se do toho radši hned, takže celá novela by mohla být poměrně brzy hotová. Když bude dostatek času, dávám tomu tak týden, ale bohužel, vždycky mi v psaní vadí jedna velká zábrana a to je škola (všichni známe...) :D Takže uvidíme. Rozhodně vás ale nechci napínat dlouho. Tak snad se vám to bude líbit!
Já jdu teď sesmolit další kapitolu sci-fi románu Jeden z těch rozkazů, dokud mám na to chuť. A pak bych měla konečně zveřejnit rozhovor s Natalií, jinak se bude chudinka cítit ukřivděná!

Od Markétky za 1. místo v SONF/S!

27. září 2010 v 19:08 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Jistě si vzpomínáte, jak jsem vás prosila o hlasy pro Kriminálku Miami, se kterou jsem se zúčastnila soutěže o nej film/seriál na blogu Markétky. Díky vám jsem tu soutěž vyhrála (vím, že jsem vám to už asi říkala, ale děkuju, děkuju, děkuju za všechny vaše hlasy, které mě k vítězství dovedly!). Za vítězství jsem dostala několik drobnůstek - klikačku s CSI týmem a diplomek se Speedem. Děkuji moc! Ty barvy jsou krásně sladěné a vypadá to opravdu hezky :)

Ryan Wolfe: Holky na mě moc neletí...

26. září 2010 v 23:30 | Jeanette |  Reportáže a interview z Miami
ryan
Řeknu vám, Ryan Wolfe, to je teda improvizátor. Opravdu. Než se mi ho podařilo v laboratoři ve všem tom spěchu zastihnout, bála jsem se, že už se mi to nepodaří a na Natalii s Horatiem mi nevystačí čas vůbec. Nejen, že jsme všichni měli plné ruce práce, ale udělat to tak, aby mě nikdo nepodezříval z toho, že jsem novinářka a ne studující policistka, to šlo jenom těžko. Nakonec jsem si ale chvilku přeci jen našla. Procházela jsem zrovna kolem laboratoře, kde pracoval, a došlo mi, že tohle může být moje jediná šance. Jak se zdálo, Ryan Wolfe měl buď neustále plné ruce práce, anebo se mi prostě a jednoduše vyhýbal. Od chvíle, kdy jsem mu oznámila, že je další kandidát na interview, mě radši ani nezdravil. Hm... Všichni policisté jako by mě přestali znát, když jsem jim to oznámila. Copak je to tak hrozné, odpovědět na pár otázek? Oni se při výsleších přece pořád na něco ptají!

Od Kaki LC...

26. září 2010 v 20:34 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Moje milovaná kamarádka Kaki LC mě úplně dojala. Na oplátku za to, že jsem jí vyrobila rozvrh s Ianem Somelharderem z Upířích deníků, mi vyrobila rozvrh a blendík s Timmym :D Opravdu moc, moc děkuji, jsem ráda, že ti to udělalo radost, protože jsem si s tím rozvrhem dala opravdu velkou práci. Ještě jednou děkuju, už se těším, až se na mě bude usmívat ze sešitů nebo ze zdi. Aby se do něj učitelky nezamilovaly. Jsi moc, moc hodná :)

Před Mojžíšem se opravdu mohlo rozestoupit moře

26. září 2010 v 20:14 | Novinky.cz |  Nové vědecké poznatky a objevy
Úspěšný útěk Židů z Egypta zajistilo mimo jiné zázračné rozestoupení mořských vod, které naopak zahubily faraónovo vojsko, které lid vedený Mojžíšem pronásledovalo. Američtí vědci z Národního centra pro atmosférický výzkum s kolegy z University of Colarado dokázali, že si bible nevymýšlí, jen nešlo o Rudé moře, jak se běžně uvádí ve špatných překladech.

mojzis
(Ten obrázek je samozřejmě z kreslené filmové verze, ale já jsem si ho nemohla odpustit, tu pohádku mám prostě ráda :))


Táborský deník, 25. 3. 2009 - Země je placatá, vědí čtenáři skvěle přeložených románů ze Zeměplochy

26. září 2010 v 16:54 | Jeanette |  Žurnalistika - Ohlasy v tisku
006
Toto je článek ze školní, knihovnické akce. Přijel nás totiž navštívit pan Kantůrek (kterého znáte nejspíš jako překladatele hlavně Pratchettových románů) a pověděl nám něco o české Zeměploše, o tom, jak je překládání lehké či těžké a o tom, jak se k překládání dostal...
S drobnými slohovými úpravami mi opět pomáhala moje učitelka Klára Smolíková (díky!). Za tento článek jsem od novin dokonce dostala peníze! Byla to moje první stovka vydělaná psaním. A ten pocit byl úžasný! :)

CSI Miami - 2. mobilní hra: Videogalerie

25. září 2010 v 23:51 | Jeanette
Trailer na hru
Prosímvás, té hudby si nevšímejte, to je fakt hrůza :D Naštěstí taková hudba nikde ve hře není.

Speedle + Jeanette Croft: To víte, že budeme pokračovat...

25. září 2010 v 21:18 | Jeanette |  Co je nového?
002
Mí zlatí, nejmilejší návštěvníci, sbčka a další zoufalci, kteří jste sem snad zabloudili jen pouhou náhodou. Já vás mám tak strašně ráda. Poslední dobou mi totiž děláte ohromnou radost. Včera tento blog oslavil 3 000 návštěv (za 4 měsíce jeho existence je to celkem slušné číslo). Ale za co jsem vám neskonale vděčná a co mě neuvěřitelně nakoplo, jsou všechny vaše komentáře, které jste zveřejnili k mým příběhům z Extra reportu z Miami (kdo by si snad nevzpomínal, může si to připomenout tady). Každý komentář totiž způsobil, že se mi na tváři rozlil šťastný úsměv a vaše komentáře k vůbec poslednímu článku, tedy 14. dnu z Miami, mi vnukly myšlenku, že jsem snad odvedla dobrou práci, pokud jsem alespoň jednoho z vás potěšila, pobavila, pokud to alespoň jednoho z vás bavilo číst a pokud jste si díky tomu třeba o trošku víc oblíbili Tima Speedla. Navíc jsem si o sobě tak trošku začala i myslet, že snad umím nějak slušně psát. A to já dělám strašně ráda. Dělat to úspěšně je skoro splněný sen. Všechny vaše ohlasy a komentáře mi málem vehnaly slzy do očí.
Ale dost už těch dojemných řečí. Zkrátka jsem vám chtěla dát najevo, že jsem vám neskutečně vděčná, jakou jste mi oporou, protože jsem při začátku psaní dávala ty články na blog s tím, že to bude totální, ale totální propadák... A já jsem si pro vás připravila několik dalších povídek. Ano, říkám několik. Budu tam , bude tam Horatio, bude tam Timmy a budou tam další, bez koho se Miamská kriminálka absolutně neobejde. A bude to takové, jako na co jste byli zvyklí z extra reportu (možná si odpustím ten kartáček na zuby, podruhé už to nejspíš bude ohrané). A pokud máte zájem přečíst tento článek až do konce, můžete třeba kliknout na Celý článek a já vám prozradím, jak to bude dál. Hlavně totiž potřebuju vaši pomoc! Vaše názory! A vaší kritiku!
(Já vás prosím, abyste si přečetli zejména poslední odstavec, protože jinak se nehnu... Jinak se omlouvám za délku článku :D)

CSI Miami - 2. mobilní hra: Recenze

25. září 2010 v 18:06 | Jeanette
Tak, konečně jsem se dostala k té slibované recenzi hry. Jsem totiž taková, že jakmile recenzi na JAVA hru nenapíšu hned, jak ji dohraju, tak už se k tomu nedokopu nikdy. Počkat ještě den, jsme bez recenze.
Takže se pohodlně usaďte, dejte si kafíčko a sušenečky, máte se na co těšit... Věřím, že po přečtení recenze na jednu z vůbec nejlepších kriminálek od Gameloftu sami nažhavíte svůj mobilní přístroj, přidáte se k Horatiovi, Calleigh a Natalii, a zkusíte si to vyšetřování na vlastní pěst...


CSI Miami - 2. mobilní hra

25. září 2010 v 14:34 | Jeanette |  JAVA hry
001
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CSI LV - 1. mobilní hra: Videogalerie

25. září 2010 v 13:54 | Jeanette
Preview videa ke hře v anglické a německé verzi

CSI LV - 1. mobilní hra: Recenze

25. září 2010 v 13:40 | Jeanette
Tuto recenzi jsem psala 5. února 2009. Omluvte tedy prosím slohové (a možná i gramatické) chyby, z kterých jsem se do dnešního dne - snad - už poučila ;)

CSI Las Vegas - 1. mobilní hra

24. září 2010 v 21:01 | Jeanette |  JAVA hry
gameloft
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------