Srpen 2010

Ještě jednou, prosím...

31. srpna 2010 v 13:28 | Jeanette |  Co je nového?
yelina
Chtěla bych vám připomenout, že dneska končí druhé kolo soutěže O nej film na blogu Markétky a já bych nechtěla vypadnout :( Takže pokud jste pro mě nehlásli, byla bych vám moc vděčná, kdybyste klikli SEM a podpořili mě. Potřebuju alespoň tři hlasy. Prosím, prosím.... :(

Škola volá...

31. srpna 2010 v 13:23 | Jeanette |  Co je nového?
jeanette
A to počínaje zítřejším dnem. Ne, snad, že bych se do ní netěšila, ale vzhledem k tomu, že jdu do maturitního ročníku, se netěším na všechny ty nervy ohledně maturáku, "zkoušky dospělosti", psaní maturitní práce a dalších věcí kolem toho. To víte, že bych nejradši nejprve dohrála tu Mafii 2, kterou jsem dostala k narozeninám. Ale to nejde, protože bych neodmaturovala. Já jsem v těhle věcech fakt docela nervák.

No ale co to znamená pro blog? Jezdím na intr, kam by nám měli počínaje letošním školním rokem zapojit internet, takže s články by neměl být problém (ačkoliv jich bude pochopitelně kvůli učení méně, než o prázdninách), ovšem pokud nám ho nezapojí, pak se dočkáte nějakých článků zřejmě jen v pátek a o víkendech :( Já teda pevně doufám, že nám ho tam už dají.

A co nás tedy ještě čeká? Ohledně reportu z Miami mi zbývá ještě dodat tři rozhovory - s Ryanem, Natalií a Horatiem. Dočkáte se ještě zážitků z třináctého a čtrnáctého dne v Miami. Poté bude čas opustit design s CSI Miami a pomalu se naladit na design se Star Trekem :) Já se teď na chvilku odpoutám od CSI Miami, však jsem přidávala články o ní celé léto, a pustím se do doplňování dalších rubrik. Jak jsem slíbila, dokončím Jeden z těch rozkazů a začnu pracovat na PC hře Mafia (to mi připomíná, že jsem ještě ani neudělala rozcestník...).

Takže já vám přeji příjemný začátek školního roku, zvládněte to a pokud stejně jako já maturujete, tak ať to zvládnete, vždyť to bude jen takové velké zkoušení a pak nás čekají hodně dlouhé prázdniny už od června :)
Jak říkám, budu se sem snažit něco dát, ale počínaje zítřkem to tu možná trošku prořídne... Tak doufám, že neklesne návštěvnost ;)
Ještě jednou všechno nej do nového školního roku. Ať vás tam neumoří nudou!

Vědci našli fosilie zatím neznámého dinosaura

31. srpna 2010 v 13:21 | Novinky.cz |  Nové vědecké poznatky a objevy
Američtí a rumunští paleontologové objevili v Rumunsku pozůstatky dosud neznámého dinosaura, který připomíná masožravého velociraptora (na obrázku). Tvor, který žil před 70 milióny let, však byl zavalitější a měl na každé noze dva ostré drápy namísto jednoho.

velociraptor

12. den v Miami: Mafiáni v celách, případ uzavřen, ale report nekončí!

30. srpna 2010 v 23:45 | Jeanette |  Můj milý miamský deníčku...
eric
Nebudete mi to věřit, ale v Miami ten den lilo jako v konvi. To víte, že mě samozřejmě nenapadlo přibalit si do tašky deštník nebo pláštěnku, když jsem odlétala, kdo by to taky řekl, že město slunce a teplých pláží se najednou změní v deštivý prales? Pršelo od rána až do večera. Fakt nic pěkného. Já jsem ale den předtím slíbila policistům, že zase přijdu do laboratoře (jestli byli rádi nebo ne, to doopravdy nevím). Přece si ten případ nenechám uniknout, když už jsem v tom! Musím ale přiznat, že když jsem tak stepovala před hotelem (samozřejmě pod stříškou, ne na přímém dešti) a koukala jsem, jak ty mokré cáry padají z nebe, vážně jsem uvažovala nad tím, že zavolám Horatiovi, ať se nezlobí, ale dneska to fakt nepůjde...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Pomozte Ericovi!

30. srpna 2010 v 11:26 | Jeanette |  Co je nového?
005
Taky se vám tak děsně líbí Eric jako mně? No super, v tom případě mu to můžete dát najevo! Přihlásila jsem ho totiž do soutěže o nejvíc sexy kluka léta 2010! Takže pokud se vám Eric doopravdy tak moc líbí, neváhejte ani chvíli, klikněte SEM a dejte mu svůj hlas! Má tam takovou konkurenci jako je třeba Zac Efron (:DDDD) tak mi musíte dát za právdu, že Eric to teda rozhodně musí vyhrát! Já mu teda držím palečky, ale je to to jediné, co pro něj můžu udělat. Zbytek už záleží na vás! Postrčíte ho dál? Možná to díky vám i vyhraje! Uznejte, že si to fakt zaslouží...
Neváhejte ani chvilku, budu vám vděčná já i detektiv Delko! :)

Moje další grafika - rozcestník k tomu, co se do rubriky nevešlo

29. srpna 2010 v 21:10 | Jeanette |  Počítačová grafika
Na svou grafiku tady mám sice celou rubriku, ale vlastně je moje grafika tak trochu rozházená po úplně celém blogu. Kdybyste snad chtěli vidět úplně všechno, co jsem kdy tvořila a co tenhle blog obývá, dávám to sem komplet :) Samozřejmě se tu nenachází odkazy na články, které jsou zařazeny do rubriky Počítačová grafika. Jde jen o grafiku, která je někde "mimo".

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Při tvorbě grafiky používám programy PhotoPhiltre Studio (tam si všechno potřebné připravím) a GIMP 2 (tam už to všechno dám dohromady a patříčně doladím). Tyhle programy nejsou nic světoborného, ale když to s nimi člověk umí, tak se tam dají kouzlit zázraky. Přiznám se, že i PhotoShop jsem zkoušela, ale ten byl na mě opravdu moc náročný. A když jsem se v něm chtěla konečně naučit dělat, tak jsem zjistila, že jsem někde ztratila instalačku a další jsem už nikde nesehnala. Osud mi holt PhotoShop nepřeje :) Ale myslím si, že ani věci vyráběné v GIMPU a PSS nevypadají vůbec zle.


Eric Delko a Tim Speedle ve videoklipu 50 Centa!

29. srpna 2010 v 19:21 | Jeanette |  CSI Miami - Videa
Nevěříte? Tak si pusťte následující (i když trošku starší) videoklip na píseň Many Man od 50 Centa. Tim a Eric se tentokrát vydali vyšetřovat právě jeho! :) Poprvé se objeví někde těsně před půlkou videoklipu.
Kalendář pro srpen 2010

29. srpna 2010 v 14:38 | Jeanette |  Kalendář
Já vím, že vyrábět srpnový kalendář 29. srpna je poněkud zbytečná práce, ale tak ať to tu alespoň máme kompletní. Já jsem se k tomu bohužel dříve nedostala. Taky jsem nevěděla, co na něj, protože tu máme pořád dess s CSI Miami, tak jsem chtěla něco v tom stylu. Nakonec jsem se ale rozhodla pro Speeda, kterého teď stejně strkám všude :) Tak doufám, že se vám líbí. A pokud ne, stejně se tu moc dlouho neohřeje :P Ale už mě prostě nebavilo v menu pořád koukat na červenec :P Tentokrát tam najdete i všechny oslavence, které jsme tu za srpen měli.
srpen 2010

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plná velikost2000 návštěv!!!

29. srpna 2010 v 11:31 | Jeanette |  Další maličkosti
Už je to tak, tento blog nasbíral včerejším dnem už 2000 návštěv! Když si uvědomím, že tento blog byl založen teprve 5. června 2010, tak si říkám: je to vůbec možné?? Ale hlavní dík samozřejmě patří vám, protože můj blog pravidelně a často navštěvujete a já jsem vám za to doopravdy moc vděčná!

Podívejme se na pár zajímavých statistik, které i mně skoro vyrazily dech. Zatímco první tisícovku návštěv nasbíral blog za pouhých 50 dní své existence (!!!), druhou tisícovku dokonce během 36 dní! Každý den sem podle počítadla zavítá v průměru něco kolem 50 návštěvníků a vůbec největší denní návštěvnost, kterou tenhle blog kdy (zatím) měl, byla 25. 8., když sem zavítalo celkem 75 lidí! Tento blog teprve začíná a díky vám je to doopravdy luxusní začátek.
Jestli to takhle půjde dál, opravdu si nebudu mít na co stěžovat!

No řekněte sami, není to skvělý výsledek na to, že tento blog není starý ani 4 měsíce?
Přátelé, děláte mi radost a to mě pohání k tomu psát pro vás další zajímavé články, psát pro vás další povídky a romány, dělat pro vás grafiku a shánět další zajímavé informace, které vás zajímají. Opravdu mi to počítadlo vykouzlilo úsměv na tváři a za to děkuji jen a pouze vám, ať už patříte mezi pravidelné návštěvníky, zda sem zabrousíte jen občas nebo ať už jste na tuto doménu klikli jen náhodou. Každá návštěva zvětšuje celkové číslo a já jsem opravdu moc vděčná jak za každou návštěvu, tak za každý komentář.

Děkuji vám.
Budu se snažit vám být stejně tak dobrou návštěvnicí vašich blogů, jako jste vy mně.

navstevnost

Dinosaury mohly vyhubit zásahy dvou meteoritů

28. srpna 2010 v 19:40 | Novinky.cz |  Nové vědecké poznatky a objevy
Vymizení dinosaurů ze země mohly mít před 65 milióny let na svědomí hned dva zásahy velkým meteoritem. Už dříve vědci objevili kráter v Mexickém zálivu, který by mohl mít jejich konec na svědomí. Nyní tvrdí, že se další nachází na Ukrajině.

dinosauři

Ötzi: záhadný návštěvník z pravěku

28. srpna 2010 v 19:08 | Jeanette |  Další zajímavé články z historie
iceman
19. září roku 1991 se manželé Simonovi rozhodli, že si udělají výlet do hor. Konkrétně do údolí Val Senales, které se nachází ve výšce 3 213 metrů nad mořem nedaleko italsko rakouských hranic. Zřejmě by je ani ve snu nenapadlo, co při svém pochodu najdou. Narazili na kostku ledu, z níž vyčuhovala ramena a temeno zmrzlého muže. Zavolali tedy rakouské úřady, protože se domnívali, že se může jednat o ostatky horolezce, kterého zasypala nedávná lavina. Na místo přijeli archeologové. Na první pohled odhadovali stáří této mumie na několik desítek let. Vědecké testy ale dokázaly, že až do roku 1991 byly v těchto na kost ledových horách uchovávány ostatky muže, který žil mezi lety 3 352 - 3 108 před naším letopočtem, tedy celých 5 300 let! Manželé nenašli pohřešovaného horolezce, nýbrž návštěvníka z pravěku, jehož ostatky po celou tu dobu zachovávalo ledové klima Alp! Vědci se ho rozhodli pojmenovat Ötzi, podle údolí Ötzal, poblíž něho byl nalezen. Vysloužil si také přezdívku Ledový muž nebo Návštěvník z pravěku.
(Upozorňuji, že některé následující obrázky mumie Ötziho nejsou sice nijak extra morbidní, ale rozhodně to není nic pěkného pro oči!)


Bannery pro Spřátelené blogy

28. srpna 2010 v 15:56 | Jeanette |  Ode mě pro vás
Bannery novým SB už nevyrábím.


Důležité rady pro pivaře

28. srpna 2010 v 11:59 | Jeanette |  Trocha legrace
Pokud si ani vy neodepřete nějakou tu návštěvu baru, měli byste se podívat na následující rady. Dostat se do některé z těchto situací je nesmírně lehké. A dobrá rada a pomoc je přece k nezaplacení.
(Kdyby byl obrázek nečitelný, zobrazte ho na nové stránce)
pivař

11. den v Miami: Z mafiánského účetního členem Interpolu

27. srpna 2010 v 22:24 | Jeanette |  Můj milý miamský deníčku...
nathalie
Už jsem ani neměla v plánu vůbec někdy zajít k moři, projít se po Ocean Drive nebo po Miami Beach (leda pracovně!). Už jsem prostě tak nějak automaticky počítala s tím, že vyšetřím s kriminalisty ten zapeklitý případ. Za tři dny jsem měla jet domů. Čekaly mě ještě asi dva rozhovory, výslechy, analyzování důkazů a výjezdy s mými novými kolegy. Už jsem si začínala pomalu zvykat. Ne snad, že by se mi nestýskalo po domově, chybí mi ten klid a všechna ta pohoda Jindřichova Hradce bez vražd, násilných zločinů a čtyřicetistupňového sluníčka, ale na druhou stranu se mi odtud vůbec nechce. Škoda, že se nemůžu rozpůlit. Kdyby to šlo, život by se zdál v mnoha ohledech o tolik snazší...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Co mají mamuti společného s požáry?

27. srpna 2010 v 16:05 | Novinky.cz |  Nové vědecké poznatky a objevy
Rusko se ještě nevypořádalo s nedávnou vlnou lesních požárů, ale loňské hořící Řecko a plameny spalující v posledních několika letech jihovýchod Spojených států už jsou zapomenuty. Lidská paměť je krátká. Hrstka vědců se fenoménem obrovských požárů ale přece jen zabývá. Zdá se, že si na častější výskyt ohňů na obrovských rozlohách budeme muset zvyknout. V minulosti už několik takových etap bylo!

mamut

Lesy u Vedrovic ukrývají pravěký důl na pazourky

27. srpna 2010 v 15:45 | Novinky.cz |  Nové vědecké poznatky a objevy
Možná s přestávkami, ale jistě 7 500 let trvala těžba kamene na nástroje v lese mezi Vedrovicemi a Moravským Krumlovem na Znojemsku. Proč je pralidé dobývali i v době, kdy znali bronz a železo, je předmětem dohadů.

Martin_Oliva
Archeolog Martin Oliva ukazuje sestavené torzo nádoby z éry Únětické kultury, kterou objevili v šachtě pravěkého dolu v lesích na Moravskokrumlovsku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Našli jsme Odysseův palác, tvrdí Řekové

27. srpna 2010 v 15:36 | Novinky.cz |  Nové vědecké poznatky a objevy
Že by měl Homér přeci jen pravdu a trojská válka nebyla jen mýtem, který se díky jeho veršům stal nesmrtelným? Řečtí archeologové tvrdí, že našli na Ithace palác jednoho z nejvýznamnějších hrdinů - krále Odyssea.

Odysseus
Antická mozaika ukazuje Odyssea připoutaného ke stěžni, aby odolal volání zrádných Sirén.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Avatary pro Čiči k narozeninám

27. srpna 2010 v 14:44 | Jeanette |  Ode mě pro vás
Včera jsem se z jejího blogu dozvěděla, že Čiči dnes 27. srpna slaví narozeniny. Rozhodla jsem se, že jí vyrobím takové malé překvápko, a to osm barevných avatarů s Larou s obrázky od Nicobasse. Přeju ti všechno nej, nej, nej a doufám, že tě tahle drobná maličkost potěší :)
Jsou jen tvoje, dělej si s nimi co chceš :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Za spřátelení od Kathy

26. srpna 2010 v 21:57 | Jeanette |  Drobnůstky od vás
Co k tomu říct? Další krásný dáreček, tentokrát od Kathy. Wallpapery s Timem Speedlem se to tady nějak nahromadilo, asi bych si měla začít přát na ně něco jiného :D Každopádně moc, moc, moc, moc děkuju. Jsem ráda, že jsme SB.
kathy
Díky!

Dr. Alexx Woodsová: O mrtvých jenom v dobrém...

26. srpna 2010 v 21:02 | Jeanette |  Reportáže a interview z Miami
alexx
Doktorka Alexx Woodsová, to je jedno velké synonymum ke slovům klid, pohoda a harmonie. Ačkoliv v jejím pracovním prostředí se to tak na první pohled nezdá. Když už vydržíte tam s ní chvíli být, tak zjistíte, že Alexx je nejen zkušená patoložka s obdivuhodnými znalostmi z biologie a chemie, ale že se svými pacienty zachází s nejvyšší úctou, a když ji budete pozorovat ještě chvíli, postřehnete, že s nimi potichu rozmlouvá. Neboť ona i policisté z Miami-Dade vědí, že mrtví dokáží mluvit i po smrti. Prací doktorky Woodsové je tato sdělení interpretovat a předat dál, aby mohla pomoct ve vyšetřování. Doposud svou práci vykonávala na jedničku. O patologii, o lékařských výjezdech i o tom, jak dlouho žije v Miami, jsem si s ní jednoho večera popovídala v parku. Byla neuvěřitelně milá, hodná, okouzlující a klidná...